

Akce se může zúčastnit široká veřejnost v termínu 11. až 14. dubna 2016. Se svými příspěvky vystoupí například Constantin Kinský, Vladimír Kolman nebo Lubomír Civín. Oceňování cenných papírů, výhody a rizika platebních karet, rozvojové cíle milénia, ideální profil brand managera či lídra týmu. Tato a mnohá další témata představí vyučující Bankovního institutu během týdne otevřených dní, které vysoká škola pořádá v rámci náborové kampaně studentů. „Rozhodli jsme se uspořádat den otevřených dveří odlišnou formou. Nabízíme uchazečům o studium nejen možnost podívat se do našich moderních prostor a učeben, ale zažít reálnou výuku, aby viděli, co je během studia bude čekat,“ vysvětluje rektor Bankovního institutu, František Pavelka. Přednášky jsou bezplatné a zájemci se na ně mohou registrovat přes webovou stránku www.bivs.cz/hvezdy.
Bankovní institut nabízí 4 bakalářské obory a 1 magisterský. „Není to pouze Bankovní management a Finance, ale i Oceňování majetku, Ekonomika a management podniku či Informační technologie a management. Do výuky zapracováváme i taková témata, která na první pohled nesouvisí s oborem, ale dávají studentům všeobecný přehled, aby jejich vzdělání bylo komplexní. Jsou pak schopni se orientovat v různých oblastech a vést diskuze na mnohá témata, která, jak se říká, hýbou světem. Jako příklad uvedu předmět Praktický management, ve kterém vrcholoví manažeři předávají studentům své zkušenosti,“ doplňuje docent Pavelka. Zájem o studium na Bankovním institutu se rok od roku zvyšuje. Potvrzují to i statistiky uchazečů, které rok od roku rostou. Oproti stejnému období v minulém roce registruje škola o 50 % více podaných přihlášek. Nárůst ve srovnání s rokem 2014 je dokonce 100%.
Bankovní institut je nejstarší soukromou školou v České republice a je součástí německého vzdělávacího holdingu Cognos. V minulém roce škola přijala 300 studentů nejen do česky, ale i v angličtině nebo ruštině vedených studijních programů. „Absolventi Bankovního institutu zpravidla nemíří na úřad práce, míra jejich zaměstnanosti je totiž podle loňského výzkumu 98 %“, uzavírá rektor Pavelka.
-
Ing. Petr Ort, Ph.D. / Úloha oceňování majetku v ekonomickém systému - co, jak a proč se oceňuje.
-
RNDr. Zuzana Wroblowská, Ph.D. / Brand manager – osobnost pečující o značku. Koho firmy hledají a proč.
-
Ing. Vladimír Kolman, PhD., MBA / Česká republika a přijetí eura
-
Ing. Vojtěch Chlubna / Ekonomika jednotlivce. Jak si správně zorganizovat vlastní finance a předejít osobnímu bankrotu.
-
doc. Ing. Jan Pašek, Ph.D. / Historická ruina – může mít hodnotu? A jak ji ocenit?
-
Ing. Helena Cetlová / Manažerská etiketa a image manažera. Buďte dobrým lídrem v každé situaci.
-
Ing. Vladimír Beneš, Ph.D. / „Zázračná“ numerická matematika. Nerozluštitelná kryptografie.
-
doc. Ing. Lubomír Civín, CSc., MBA / Osm cílů milénia. Co jsou rozvojové cíle tisíciletí a jak se je daří naplňovat?
-
Ing. Lukáš Herout, Ph.D. / Sociální inženýrství - efektivní prostředek počítačové kriminality.
-
Ing. Olga Šeflová / Výhody a rizika platebních karet.
-
doc. RNDr. Jarmila Radová, Ph.D. / Oceňování cenných papírů. Jsou cenné papíry vždy skutečně cenné?
-
Constantin Kinský, M.A / Vše, co jste kdy chtěli vědět o financích, ale báli jste se zeptat.



