Přejít k hlavnímu obsahu
Moravskoslezské inovační centrum Ostrava chystá konferenci Beyond Finance 2022
Jak může česká firma těžit z proměňující se ekonomiky? Kde získat nový vhled na současné dění? Jsou makroekonomická data klíčem k pochopení souvislostí a otevření nových příležitostí?
beyond finance konference

Moravskoslezské inovační centrum Ostrava pořádá konferenci Beyond Finance 2022, letos na téma Konec levné ekonomiky. Akce se koná 7. dubna 2022 v aule Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava.

Cílem konference je představit firmám atraktivní spektrum různorodých možností a jejich kombinací pro rozvoj podnikání. Akce si však klade větší cíle. Nechce pouze uchopit finance jako nástroj, ale i jako formu energie umožňující podnikatelům a manažerům realizovat své vize. Chce se soustředit na různé způsoby financování, které mohou pomáhat při realizaci ambiciózních podnikatelských záměrů.

Akci budou moderovat Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank a Pavel Csank, ředitel a předseda představenstva Moravskoslezského Inovačního centra Ostrava. Diskutovat a přednášet budou například Petr Koblic, CEO Burzy cenných papírů Praha, David Navrátil, hlavní ekonom České spořitelny, Radek Špicar, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR pro hospodářskou politiku, Tomáš Šebek, chirurg, účastník misí Lékařů bez hranic a zakladatel portálu uLékaře.cz.

Konference cílí na kohokoliv se zájmem o svět financí, kdo ocení rady, tipy a inspirace z této oblasti. Dále se zaměřuje na majitele malých a středních firem, rychle rostoucích firem, manažery velkých společností, zakladatele startupů. Vstupenky na konferenci lze zakoupit zde: https://goout.net/cs/listky/beyond-finance-2022/lydm/

Pro letošní ročník je připravena novinka, kterou zcela určitě účastníci konference vřele přivítají. Událost je plánována jako hybridní, což znamená, že je možné se zúčastnit fyzicky nebo online. Program, který je rozdělen na hlavní a vedlejší podium, je navíc doplněn o networkingové prostory spojené s meetpoints. Konference začíná registrací mezi 8:00 a 9:00. Dopolední blok, který je plánován do 12:00, bude složen z přednášek osobností finančního světa. Odpolední blok, který začne ve 13:00 bude plný workshopů a seminářů. Od 15:30 se bude konat networking.

Jak je zřejmé z obsazení konference, přednášky budou zabírat širokou paletu témat, ať už se jedná o druhou ekonomickou transformaci, vizi a strategii zdravotnictví 21. století, udržitelnost na finančních trzích nebo prosperitu Česka. Po přednáškách bude následovat panelová diskuse na téma Konec levné ekonomiky: jak se dostat od slov k činům. Debatovat se bude o tom, co to vlastně je (ne)levná ekonomika a jaké jsou její klíčové charakteristiky. Případně co může v této oblasti udělat každý z nás, manažeři a firmy nebo stát.

V nabídce má konference také několik workshopů nebo seminářů, a to konkrétně na témata, Rizikový kapitál a financování startupů, Granty Evropské inovační rady, Více investovat, lépe bydlet, Jak dostat milion korun z firmy nebo do firmy nebo Jak zajistit financování projektů či jejich růst bez podnikatelské historie. Řešit se bude například jakých nejčastějších chyb se podnikatelé dopouštějí při financování svých projektů, jak se s průlomovou inovací dostat mezi evropskou podnikatelskou ligu, jak načasovat a připravit úspěšný fundraising nebo na co si dát pozor při prvotním vstupu investora do firmy.

Na závěr konference usednout do řečnického křesla moderátoři Helena Horská a Pavel Csank. Moderaci převezmou nejlepší studenti ekonomické fakulty VŠB – Technické univerzity Ostrava. Jak všechny informace shrnou a na co se budou ptát budoucí rozhodovači?

Více informací o akci naleznete na jejích webových stránkách: https://www.beyondfinance.cz/.

Datum vytvoření: 15/03/2022

linkedin

Komentáře komentáře
Červencová důvěra poklesla jak u domácností, tak podnikatelů Citelný pokles v průmyslu následuje po červnovém růstu a hlavní příčinou je trad... Jakub Seidler, hlavní ekonom ČBA
Profile picture for user seidler
Česká inflace – devátá nejnižší v EU Inflace je v ČR už na normálních úrovních, avšak nelze zapomínat na fakt, že inf... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Týden ve znamení pauzírující ECB V tuzemsku inflace překvapila trh, analytiky i centrální banku ještě razantněji.... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko