Přejít k hlavnímu obsahu
Cenu Bank Gutmann pro nejlepší rodinnou firmu získal Koh-i-Noor, umístilo se i SIKO
Slavnostní předávání „Cen Bank Gutmann pro nejlepší rodinnou firmu v CEE” ocenilo poprvé v roce 2015 vítěze s nejlepšími zkušenostmi s podnikáním, nástupnictvím a sociální angažovaností mezi rodinnými firmami z regionu CEE. Cenu Bank Gutmann pro nejlepší rodinnou firmu za Českou republiku získala společnost Koh-i-Noor Vlastislava Břízy. Národní cenou za Nejlepší proces nástupnictví pak byla oceněna společnost SIKO koupelny, cenu ve Vídni převzal syn zakladatelky společnosti, strategický ředitel a člen představenstva společnosti Vítězslav Vala.

Banka Gutmann vyhlásila s podporou IESE Business School, Barcelona (www.iese.edu) – jedné z předních světových obchodních škol – „Cenu Bank Gutmann pro nejlepší rodinné firmy v CEE” v roce 2015 se zaměřením na rodinné podniky ve střední a východní Evropě.

Tato prestižní cena poprvé ocenila nejlepší podnikatelské rodiny v regionu a zdůraznila jejich důležitost jako hlavních a stabilních zaměstnavatelů, lokálních investorů, filantropů a inovátorů. Cena Bank Gutmann identifikuje a představuje nejlepší zkušenosti rodinných firem z CEE jako modelové vzory pro majitele rodinných firem a zdůrazňuje hlavní kritéria nejúspěšnějších a angažovaných národních a regionálních hráčů.

Procedura výběru vítězů byla připravena bankou Gutmann ve spolupráci s IESE. Aby byla zaručena objektivita, striktní nezávislost a nejvyšší vědecké standardy, převzala analýzy a sestavování žebříčku IESE Business School. Výběr výherců v jednotlivých zemích z finalistů vybraných na základě průzkumu IESE byl pak delegován na národní komisi, složenou ze zástupců rodinného podnikání, akademické sféry a médií. Hlavní cena za region CEE byla pak vybírána z vítězů jednotlivých zemí regionální komisí, které předsedal profesor John A. Davis, vedoucí fakulty rodinného podnikání na Harvard Business School. Proces vyhodnocování byl koordinován řídícím výborem ve složení Gordian F. Gudenus z Bank Gutmann a profesor Heinrich von Liechtenstein z IESE Business School.

Předávání cen nejlepším rodinným firmám bylo součástí „2. dne majitelů rodinných firem Bank Gutmann” (FBO-Day), kde se sešlo více než 100 majitelů vedoucích rodinných firem z devíti zemí střední a východní Evropy v rámci exkluzivního setkání v centrále Bank Gutmann ve Vídni na Schwarzenbergplatz. FBO-Day banky Gutmann se zaměřil na to, jak identifikovat a implementovat inovační příležitosti v rodinném podnikání a jak optimalizovat generační převod.

Hlavními řečníky na tomto setkání byli Alexander E. Kahane, předseda dozorčí rady Bank Gutmann, Ingrid Faber, CEO a spolumajitelka Faber Halbertsma Group, Karl Mayer-Rieckh, spolumajitel a člen představenstva Leder & Schuh (značka Humanic), profesor John A. Davis, Harvard Family Business Faculty, profesor Antonio Dávila a profesor Heinrich von Liechtenstein z IESE Business School a Gordian F. Gudenus, partner a vedoucí Family Business Owners Services v Bank Gutmann.

Datum vytvoření: 09/11/2015
-- Redakce

 

linkedin

Komentáře komentáře
ECB zvýšila sazby nejvíce od vzniku eurozóny, ČNB ji asi následovat nebude ČNB se naopak otáčí a možná již otočila zcela opačným směrem. Holubičí obrat v b... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
ČNB přešlapuje na místě, dalšímu růstu sazeb se nevyhne Inflace se v červnu pohybovala více než dva procentní body nad jarní prognózou a... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Vysoká inflace začíná měnit chování spotřebitelů Meziroční srovnání je však v tomto případě poněkud zavádějící v důsledku konce l... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek