Přejít k hlavnímu obsahu
Přechod klientů Equa bank do Raiffeisenbank se nedotkne různých sociálních plateb
V pondělí 14. listopadu 2022 dojde k automatickému přechodu klientů Equa bank do Raiffeisenbank. Od tohoto data mohou klienti Equa bank začít používat nový kód banky 5500. Všechny trvalé příkazy i SIPO převede banka do nového bankovnictví. Klienti se tedy nemusí obávat, že přijdou o tuzemské platby a inkasa v CZK směrovaná na původní kód banky 6100, který bude navíc souběžně platný po dobu následujících 6 měsíců, tj. do 15. 5. 2023.

Ve spolupráci s Českou správou sociálního zabezpečení a Úřadem práce ČR zajistí banka výplatu důchodů, nepojistných sociálních dávek, podpor v nezaměstnanosti či příspěvků vyplácených zaměstnavatelům tak, aby změna neměla dopad na klienty a nemuseli do 15. 5. 2023 u zmíněných institucí žádat o změnu účtu. Automaticky proběhne i změna bankovního spojení pro zasílání odvodů pojistného či záloh na pojistné na sociální zabezpečení a stejně tak vrácení případného přeplatku.

„Prosíme klienty, aby v souvislosti s novým kódem banky a s tím související změnou bankovního spojení pro výplatu důchodů a dávek nepodnikali žádné kroky. O změnu se postaráme za ně a dávky jim budou chodit bez přerušení”, říká Tereza Kaiseršotová, tisková mluvčí Raiffeisenbank.

„Je pro nás důležité, aby každá takto zásadní změna neměla negativní dopad na naše klienty, a proto oceňuji efektivní komunikaci se zástupci Raiffeisenbank a zajištění plynulého přechodu účtů, a to bez nutnosti jakékoliv aktivity ze strany našich klientů,“ doplňuje František Boháček, ústřední ředitel České správy sociálního zabezpečení.

„S vedením banky jsme v úzkém spojení a klienti se nemusí obávat toho, že by jim peníze přestaly od 14. listopadu 2022 chodit. Úřad práce ČR je bude nadále posílat na účet, který je uveden v konkrétní žádosti a s Raiffeisenbank jedná o postupu přesměrování tak, aby vše bylo zajištěno do 15. 5. 2023 a klienti nemuseli žádat o změnu účtů. Pokud přesto budou mít jakékoli pochybnosti, mohou se obracet na příslušné kontaktní pracoviště, které jim dávku nebo podporu v nezaměstnanosti vyplácí,“ uvádí generální ředitel Úřadu práce ČR Viktor Najmon.

 

Datum vytvoření: 10/11/2022

ZK2023 cena podnikatelů

Komentáře komentáře
Zklidnění na trzích dává Fedu šanci zvýšit sazby Ještě před propuknutím aktuálních finančních turbulencí se zdálo nejpravděpodobn... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko
Česká inflace v únoru podle očekávání zpomalila V únoru dál zdražovaly zejména některé potraviny v čele se zeleninou (+12,7 %) a... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Další měsíc bez intervencí I když ČNB neintervenuje, působí její kurzový „slib“ jako stabilizační faktor. D... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek