Uniqa sčítá škody po bouřkách z počátku července

Po vydatných bouřkách z prvního července registruje Uniqa pojišťovna aktuálně na 880 škod v úhrnné hodnotě 42 milionů korun.

Z celkových do dnešních 9 hodin nahlášených 880 škod je 740 na vozidlech a zbývajících 140 na majetku. Na autech se vyřádily kroupy. Ničily také okna a střešní krytiny budov. Na těch ale „úřadovaly“ i silný vítr a lijáky.

Největší z doposud oznámených škod klientů Uniqa přišly ze dvou firem: výrobního závodu v Olomouci, kde vítr silně poškodil střechu. Liják následně způsobil zatečení vody do provozní haly. Škoda se odhaduje zatím na více než 2 miliony korun. Další velká škoda vznikla na venkovní výstavní ploše autosalónu v Táboře, kde bylo odhadem krupobitím poničeno více než 150 vozidel. I tady vyšplhá škoda nejméně na 2 miliony korun.

Nejvíce jednotlivých škodních hlášení přicházelo zatím z Olomoucka (bezmála 450), dále Prahy a okolí (cca 140), Příbramska, Lysé nad Labem, Milovic, Kladna, Roztok, ale i z Vysočiny a Jižních Čech.

Počítá se s tím, že část zákazníků může své škody ještě dohlašovat v nadcházejících dnech nebo týdnech, například proto, že se teprve vrátí z dovolené Uniqa odhaduje, že celkový počet škod z bouřek z počátku července dosáhne asi hranice jednoho tisíce. Úhrnná hodnota všech pojistných událostí z pojištění vozidel a pojištění majetku tak může dosáhnout 45 až 50 milionů korun. 

 

Datum vytvoření: Čtvrtek, 11. Červenec 2019

Obchodní válka 3.0. – co čekat v tomto týdnu?

Obchodní válka mezi Čínou a USA je v plném proudu. Na konci uplynulého týdne nejprve Čína...

Jan Bureš
Hlavní ekonom Patria Finance

Inflace dodává ECB argument k akci

V ECB v tento čas nejspíše vrcholí práce na přípravě podzimního překvapení, jehož cílem má být...

Petr Dufek
Makroekonom
ČSOB

ECB chce trhy v září překvapit, spadnou španělské výnosy pod nulu?

Recese je výraz skloňovaný doslova na každém kroku. Po slabých číslech z Německa a z Číny zažily...

Jan Bureš
Hlavní ekonom Patria Finance