UNIQA řeší 520 škod za bezmála 30 milionů korun z vichřice Eberhard

Do pátečního poledne nahlásili klienti UNIQA celkem 520 jednotlivých škod v úhrnné odhadované hodnotě blížící se
k 30 milionům korun. Téměř pětina z nich už byla vyřízena a vyplacena.

Nejvíce je majetkových škod. Občané i firmy zaregistrovali na 450 událostí s odhadovanou celkovou škodou ve výši přes 26 milionů korun. Zbytek připadá na poškozená vozidla, u nichž už úhrnná škoda činí více než 2 miliony korun.

Na vozidlech je průměrná škoda necelých 30.000 korun. Ve většině případů jde o poškození padajícími stromy a stožáry. UNIQA má nahlášenu i jednu totální škodu na autě v odhadované výši 200.000 korun.

V pojištění majetku připadá většina škod na pojištění domů a domácností. Nejvíce vichřicí utrpěly střechy domů, střešní okna a zahradní vybavení nebo stavby. I v těchto případech jsou škody zpravidla v řádu jednotek nebo desítek tisíc korun, vyšší ztráta jsou hlášeny ojediněle.

Z firemního a průmyslového pojištění je škod méně, zato jsou podstatně vyšší. V řádu nad milion korun jsou zaregistrovány škody na silu cukrovaru v Moravskoslezském kraji, na systému skleníků a zavlažovací infrastruktuře u Opavy nebo na střeše a zásobách v chemickém závodě v Pardubicích. Doposud největší událostí je silné poškození zastřešení sportovního areálu v Praze Braníku.

Škody byly hlášeny z území celé České republiky, žádný region se výrazně nevymyká. UNIQA očekává dohlášení ještě zhruba až 50 dalších škod. Část z nich může být na pojištěných rekreačních objektech, které zákazníci pojedou kontrolovat o nadcházejícím víkendu.

 

Datum vytvoření: Pátek, 15. Březen 2019

ČNB kvůli brexitu a slabému Německu nedostane šanci zvýšit sazby

Tento týden nás čekají zasedání centrálních bank v Chile, Nigérii, Keni, Egyptě, Jižní Africe,...

Jan Bureš
Hlavní ekonom Patria Finance

Koruna ve znamení Fedu a brexitu… ČNB ji v nejbližší době nepomůže

Trochu ve stínu brexitu zůstává dnešní zasedání amerického Fedu a čtvrteční návštěva čínského...

Jan Bureš
Hlavní ekonom Patria Finance

Napětí na trhu práce už polevuje?

ČR se i v posledním čtvrtletí loňského roku mohla pochlubit relativně největší nabídkou volných...

Petr Dufek
Makroekonom
ČSOB