Přejít k hlavnímu obsahu
Společný projekt Komerční banky a Národní galerie Praha překonává očekávání
Společný projekt Komerční banky a Národní galerie Praha umožňující bezplatné vstupné pro nejmladší věkové kategorie návštěvníků překonává všechna očekávání. Od dubna 2015 do konce minulého roku využilo možnost navštívit zdarma sbírkové expozice galerie již 300 tisíc dětí a studentů ve věku do 26 let. Jen v minulém roce zaznamenala Národní galerie téměř 80 tisíc návštěvníků v uvedeném věku.

„Spolupráci s Národní galerií Praha, která mimo jiné vyústila v bezplatný vstup pro děti a mladé lidi, považuji za zásadní počin Komerční banky v oblasti společenské odpovědnosti. Zájem o nulové vstupné nás navíc velmi příjemně překvapil. Zatímco v roce 2015 navštívilo galerii 49 tisíc dětí a mladistvých, v minulém roce to bylo již téměř 80 tisíc,“ uvedl Jan Juchelka, předseda představenstva a generální ředitel Komerční banky.

„Strategického partnerství s Komerční bankou si nesmírně vážíme – tím víc, že přináší výsledky. V loňském roce překonala Národní galerie se 712 tisíci opět návštěvnický rekord a je skvělé, že roste i počet mladých lidí, kteří navštěvují nejen naše sbírkové expozice“, doplnil Jiří Fajt, generální ředitel Národní galerie Praha.

Největší zájem byl v minulém roce o expozice ve Veletržním paláci (44 tisíc mladých návštěvníků), následoval Klášter sv. Anežky české (12 tisíc návštěvníků) a Šternberský palác (9 tisíc návštěvníků).

Národní galerie otevřela zcela zdarma svoje sbírkové expozice pro děti a mládež do 18 let a studenty do 26 let 1. dubna 2015. Dlouhodobý záměr bezplatného vstupného pro mladou generaci se podařilo naplnit ve spolupráci s Komerční bankou, která vstupenky za tuto část návštěvníků hradí. Nulové vstupné se vztahuje jak na české, tak zahraniční návštěvníky, kteří Národní galerii navštíví.

 

Datum vytvoření: 10/04/2019

linkedin

Komentáře komentáře
Trh nemovitostí znervózňuje ČNB. Jaké má centrální banka možnosti? Svižný růst cen nových nemovitostí prosakuje do inflace skrze několik kanálů. K ... Dominik Rusinko, hlavní ekonom ČSOB Private Banking
Profile picture for user Dominik Rusinko
ČNB nepřekvapila svým rozhodnutím ponechat 3,5% sazbu, ani jestřábím komentářem Na druhé straně prognóza ČNB připouští další pokles základní úrokové sazby na 3,... Jaromír Šindel, hlavní ekonom ČBA
Profile picture for user Jaromír Šindel
Disent vůči Powellovi roste, ten ale drží jestřábí linii Rozložení hlasů zveřejněné na konci komentáře k rozhodnutí Fedu logicky nažhavil... Jan Čermák, analytik ČSOB
Profile picture for user Jan Čermák