Přejít k hlavnímu obsahu
Raiffeisenbank v loňském roce darovala nadaci Dobrý anděl 4 miliony korun
Generální ředitel Raiffeisenbank Igor Vida předal nadaci Dobrý anděl šek na částku 4 miliony korun. V předchozích letech Raiffeisenbank společně se svými zaměstnanci přispívala nadaci částkou přibližně milion korun. Banka se pro navýšení darované částky rozhodla, aby v náročném roce 2022 pomohla pokrýt provozní náklady nadace.
raiffeisenbank dar dobrý anděl

Nadace Dobrý anděl pomáhá v České republice od roku 2011. Nadace shromažďuje příspěvky přímých dárců, každý měsíc jsou jednotlivé příspěvky sečteny a výsledná suma je vydělena počtem rodin – adresátů příspěvku. Je tak rozdělena mezi všechny rodiny stejným dílem, do posledního haléře. Tím se nadace Dobrý Anděl odlišuje od ostatních nadací.

Veškeré provozní náklady nadace jsou pak hrazeny ze soukromých financí zakladatelů a z příspěvků několika velkých dárců, bez kterých by Dobrý anděl nemohl fungovat. Jedním z nich je i Raiffeisenbank. Vzhledem k vysoké inflaci a růstu cen, které se silně promítají právě do provozních nákladů, se banka rozhodla tento rok pomoci více než kdy dříve. Na konci roku proto poslala Dobrému andělovi jednorázový mimořádný dar ve výši 4 miliony korun na provoz nadace.

„V Raiffeisenbank jsme přesvědčeni, že pomáhat těm, na které se štěstí zrovna příliš neusmívá, bychom měli trvale. A ještě o něco více je zapotřebí podat pomocnou ruku v nelehké době, která se zejména rodin oslabených vážnou nemocí některého z jejích členů intenzivně dotýká,“ říká Igor Vida, generální ředitel Raiffeisenbank.

„Uplynulý rok nebyl v mnoha směrech jednoduchý, ale sečteno podtrženo – byl to rok dobrý. Díky velkorysému daru Raiffeisenbank jsme nakonec nemuseli sáhnout do kapitálové rezervy, kterou v nadaci dlouhodobě budujeme. Opravdu si vážíme dlouhodobé spolupráce s bankou, která trvá již od roku 2011,“ dodává Petr Sýkora, spoluzakladatel nadace Dobrý anděl.

Raiffeisenbank podporuje nadaci od jejího založení, tedy 11 let. Kromě samotné banky přispívají po celou dobu spolupráce s Dobrým andělem také zaměstnanci. Za rok 2022 činil jejich příspěvek celkem 651 631 korun. Od letošního roku pak Raiffeisenbank hodlá částku, kterou za rok na chod nadace přispějí její zaměstnanci, zdvojnásobovat. I tím hodlá motivovat další zaměstnance, aby se do projektu zapojili.

Datum vytvoření: 09/02/2023

invest summit

ZK2023 cena veřejnosti

ZK2023 cena podnikatelů

Komentáře komentáře
Začátek roku ve znamení stagnace Ekonomiku držela při zemi, už podle očekávání, především spotřeba domácností brz... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Česká národní banka drží sazby stabilní, jestřábí hlasy sílí Za rozhodnutím stála nová prognóza centrální banky, která počítá s rychlejším rů... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Jestřábí hlasy z ČNB nabírají na síle Z pohledu toho, jak dlouho by mohly sazby setrvat na současných 7 %, se v minulé... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko