Přejít k hlavnímu obsahu
Komerční banka poskytla první úvěr vázaný na cíle udržitelnosti
Komerční banka poskytla společnosti Eurowag úvěr navázaný na udržitelné ukazatele. Financování umožní realizovat firmě řadu opatření, která by měla přispět k naplnění jejich ESG cílů. Komerční banka při dohodě vystupovala jako kordinátor pro udržitelnost, samotný úvěr poskytla skupina bank.
target

Eurowagu se po získání refinancování v září 2022 dohodl s KB a dalšími bankami na napojení financování na oblast ESG. Půjčky byly strukturovány jako úvěr vázaný na cíle udržitelnosti neboli Sustainability-Linked Loan.

Parametry úvěru jsou spojeny s dosažením cílů Eurowagu v oblasti udržitelnosti a při jejich definování se KB mohla opřít o know-how své mateřské Société Générale. Stanovení výše úrokových sazeb bude založeno na vyhodnocení, zda společnost splní dohodnuté KPI v oblasti udržitelnosti. Komerční banka jako koordinátor pro udržitelnost (tzv. Sustainability-Linked Coordinator) pomáhala Eurowagu při výběru KPI a kalibraci konkrétních cílů udržitelnosti, které jsou dostatečně ambiciózní, podstatné a ověřitelné.

„Komerční banka měla tu čest být v klíčové roli koordinátora pro udržitelnost a mohla pomoci Eurowagu s rozhodnutími o stanovení KPI a cílů v oblasti udržitelnosti. Celkově věříme, že udržitelné finance jsou přínosem nejen pro naše klienty, ale i pro celou společnost," uvedl Radek Trachta, výkonný ředitel Global Banking Komerční banky.

Mezi cíle stanovené Eurowagem patří snížení emisí skleníkových plynů u sebe, ale take u svých zákazníků. Dále zde najdeme zvýšení zastoupení žen ve vedení organizace a další.

Datum vytvoření: 22/05/2023

invest summit

ZK2023 cena veřejnosti

ZK2023 cena podnikatelů

Komentáře komentáře
Začátek roku ve znamení stagnace Ekonomiku držela při zemi, už podle očekávání, především spotřeba domácností brz... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Česká národní banka drží sazby stabilní, jestřábí hlasy sílí Za rozhodnutím stála nová prognóza centrální banky, která počítá s rychlejším rů... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Jestřábí hlasy z ČNB nabírají na síle Z pohledu toho, jak dlouho by mohly sazby setrvat na současných 7 %, se v minulé... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko