Přejít k hlavnímu obsahu
KB Advisory připraví pro BR Group strategii v oblasti ESG a dekarbonizace
Strategii i konkrétní opatření pro snižování uhlíkové stopy ve svých třinácti výrobních firmách bude holding BR Group nastavovat ve spolupráci se specialisty z KB Advisory a Enviros. Odborně vybavené, dceřiné společnosti Komerční banky pomohou významné, výhradně české holdingové společnosti nastavit také ESG reporting.
ESG

Smlouvu na provedení řady činností směřující k přípravě ESG reportingu a návrhu ESG strategie podepsali zástupci KB Advisory a BR Group a ve středu 31. ledna v sídle společnosti BR Group v Ostravě. Součástí projektu bude i řada návrhů opatření na snižování uhlíkové stopy a jejich rozpracování do konkrétních plánů v oblastech samotné dekarbonizace, energetiky či odpadového a vodního hospodářství. Konečným výsledkem bude ESG strategie a povinný reporting udržitelnosti skupiny BR Group, a to již za rok 2025. Strategie bude zahrnovat všech osmnáct výrobních provozů třinácti firem skupiny.

„Na spolupráci s BR Group se těšíme, ale bereme ji také jako velký závazek. Téma ESG a dekarbonizace je pro české výrobní podniky velkou výzvou. Naším úkolem je pomoci najít takové cíle a řešení, která budou prakticky využitelná, smysluplná, a kromě pozitivních dopadů na klima budou mít co nejlepší ekonomickou návratnost, “ říká Jan Hanuš, jednatel KB Advisory a CEO Enviros.

„My jsme samozřejmě dosud nezaháleli a mnohé enviromentální projekty již realizujeme. Podnikání musí pochopitelně i do budoucna zůstat především byznysem, tedy činností, která podnikateli vydělává. Ovšem uvědomujeme si, že zvlášť jako velká průmyslová skupina, v kterou jsme se v posledních několika letech rozrostli, máme své povinnosti vůči zaměstnancům, komunitám v místech, kde naše fabriky působí, i vůči krajině a přírodě. Věřím, že management skupiny i jednotlivých firem přijme společenské změny a s nimi související nové úkoly pro výrobní firmy jako výzvu a bude v nich hledat nové, zajímavé podnikatelské příležitosti. Spolu se specialisty z KB Advisory bychom měli přejít od dosavadních dílčích projektů v této oblasti k systematické práci a vzájemně provázané strategii,“ doplňuje Rudolf Bochenek, majitel a statutární ředitel BR Group.

KB Advisory je součástí skupiny Komerční banky, prostřednictvím které banka nabízí poradenské služby v oblastech energetiky, obnovitelných zdrojů, dotací a výběrových řízení. Společnost ENVIROS ze skupiny KB je přední poradenskou společností v oblasti energetiky, životního prostředí a managementu. Působí v České republice, zemích střední a východní Evropy i v dalších zemích světa.

Datum vytvoření: 01/02/2024

linkedin

Komentáře komentáře
Úspěšné mistrovství světa – může pomoci ekonomickému oživení? Předpokládáme, že samotný šampionát „velkými čísly“ výrazněji nepohne. Podle odh... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
V globální ekonomice narůstá protekcionismus. Jak razantně zareaguje Evropa? Nová cla ovlivní asi jen 4 % celkových čínských dovozů do Ameriky, proto není tř... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko
Přirozená reálná dlouhodobá úroková míra směřuje na sever Jen pro představu - např. forwardově počítaná reálná úroková míra „pět let za pě... Jan Čermák, analytik ČSOB
Profile picture for user Jan Čermák