Karta ze zlata od Banky Creditas získala světovou cenu od ICMA za nejlepší inovaci

Karta MasterCard Real Gold získala symbolicky zlato v kategorii „Unikátní inovace“ v soutěži Élan Awards. Tu pravidelně pořádá Mezinárodní asociace výrobců karet (ICMA), letošní se vyhlašovala v Orlandu na Floridě (USA).

„Když jsme přemýšleli, jaká by měla být naše nejexkluzivnější karta pro VIP klienty, chtěli jsme, aby byla opravdu výjimečná. MasterCard Real Gold, která je vyrobená z opravdového zlata v limitované edici 100 kusů, to skutečně splňuje a cena od ICMA potvrzuje její výjimečnost na světové úrovni,“ řekl Kamil Rataj, člen představenstva banky Creditas zodpovědný za IT.

„Élan Awards každoročně oceňují nejlepší z nejlepších v oblasti platebních karet, přičemž kladou důraz na nejnovější pokrok a inovace ve výrobě, distribuci a personalizaci. A tento rok nebyl výjimkou,“ řekl Jeffrey Barnhart, výkonný ředitel ICMA.  

Výrobcem karty Real Gold je společnost Idemia. Ta na její realizaci spolupracovala s americkou CompoSecure, která se zaměřuje na výrobu karet z neobvyklých materiálů. Design ve dvou barevných variantách (zlaté a černo-zlaté) pochází z dílny Dynamo Design. 

MasterCard Real Gold

Exkluzivní debetní karty Mastercard Real Gold z limitované série black&gold od Banky Creditas byly uvedeny na trh v červnu 2018. Jde vůbec o první takovou kartu nejen v České republice, ale v celé Evropě. K dispozici jsou ve dvou provedeních, od každého bylo vyrobeno pouze 50 kusů. Základním materiálem použitým při výrobě karet je jeden z nejcenějších kovů – zlato. Banka jej nabízí VIP klientům.

Ke kartě získává její držitel prémiovou službu Concierge, která poskytuje nadstandardní individuální servis včetně přístupu do stovek letištních salonků po celém světě. Součástí je také exkluzivní pojištění a nadstandardní výše limitů pro platby.

ICMA

The International Card Manufacturers Association (ICMA – Mezinárodní asociace výrobců karet) je vedoucí asociací výrobců a personalizátorů karet plus jejich dodavatelů. Už téměř třicet let je ICMA v čele rychle se měnícího odvětví. ICMA se na globální úrovni zaměřuje na vzdělávání, networking a sdílení nových a pokrokových myšlenek.

Podle údajů ICMA bylo globálně vyrobeno v roce 2017 zhruba 36,8 miliardy karet. Celkový objem příjmů výrobců a souvisejících firem dosáhl 36,3 miliardy dolarů.

 

Datum vytvoření: Úterý, 14. Květen 2019

Českou korunu po slabší inflaci čeká i horší růst…

Tento týden bude pro českou korunu klíčové sledovat na jedné straně domácí čísla, na straně...

Jan Bureš
Hlavní ekonom Patria Finance

Smíšené signály české ekonomiky

Na první odhad toho, jak se naší ekonomice dařilo v prvním kvartále roku, si musíme ještě chvíli...

Petr Dufek
Makroekonom
ČSOB

Donald Trump přitvrzuje, nic dobrého pro korunu

Donald Trump opět překvapivě přitvrzuje v obchodním tažení proti Číně. Donald Trump chce od...

Jan Bureš
Hlavní ekonom Patria Finance