Hello bank! partnerem evropského finále soutěže start-upů

Vést zavedenou firmu chce dávku zkušeností i pověstného šestého smyslu pro správná rozhodnutí. Možná ještě složitější je ale nastartovat zcela nové podnikání. Start-upy přinášejí na trh nová, inovativní řešení a pro moderní ekonomiku jsou nepostradatelné. Hello bank! je součástí tohoto eko systému, a kromě spolupráce se zavedenými start-upy, podporuje i ty nové.

Banka se letos stala partnerem Startup World Cup & Summit 2019 - evropského finále mezinárodní soutěže start-upů. To ve středu 10. 4. 2019 hostilo Kongresové centrum v Praze. 

Evropským vítězem se stal start-up Mimbly ze Švédska, který porotu oslovil svou snahou o snížení spotřeby vody domácnostmi a bojem proti mikroplastům vypouštěným do přírody. Zakladatelé si odnesli nádhernou trofej, 500 000 dolarů a pozvánku do celosvětového finále v San Francisku. Za Česko se vysoce umístil projekt Motionlab - vyhrál regionální kolo V4 a vysoko mířil i v kontinentálním finále, ale na pohár těsně nedosáhl.

Na summitu se představily i osobnosti světového byznysu jako např. CEO sportovní aplikace Strava James Quarles nebo Vince Steckler, CEO Avastu. V průběhu dne se pak uskutečnila i řada kulatých stolů, kde probíhaly zajímavé diskuse nejen s potencionálními investory z řad velkých společností.

Banka se chystá oblast start-upů sledovat a potenciálně rozšíří řadu projektů, které podpoří.

 

Datum vytvoření: Pátek, 12. Duben 2019

Proč je Fed důležitý i pro českou korunu?

Červnové zasedání Fedu bude klíčovým momentem tohoto týdne. Trhy v posledních týdnech výrazně...

Jan Bureš
Hlavní ekonom Patria Finance

Jsou české inflační tlaky za vrcholem?

Květen přinesl další pokles nezaměstnanosti a nárůst inflace. Na první pohled tak domácí...

Jan Bureš
Hlavní ekonom Patria Finance

Napětí na českém trhu práce nepolevuje

Sérii příznivých zpráv přicházejících z české ekonomiky včera doplnily nejnovější údaje z trhu...

Petr Dufek
Makroekonom
ČSOB