Přejít k hlavnímu obsahu
Fintech Finbricks získává desítky milionů od Komerční banky a expanduje do zahraničí
Technologický poskytovatel PSD2 agregačních a platebních služeb, společnost Finbricks, získal významnou investici v řádech desítek milionů korun. Tyto prostředky využije nejen na upevnění pozice na českém trhu, ale také na expanzi do zahraničí.

Finbricks umožňuje platebním branám, e-commerce firmám, fintechům, bankám, EPR systémům a dalším, aby na jeho back-endových službách stavěli nejrůznější finančně-technologické produkty pro své klienty. Finbricks vylepšuje a doplňuje open banking služby komerčních bank a posouvá tak konečně pojem PSD2 po letech stagnace trhu do praxe.

V loňském roce Tomáš Fíla (zakladatel a CEO Finbricks) se svým týmem ukázali, že se služby Finbricks stávají důležitou součástí digitálních a finančních produktů, které využívají miliony uživatelů v České republice. Pro své klienty sjednocuje a vylepšuje roztříštěnou architekturu bankovních API, různé zpracování plateb a informování o stavu transakcí tak, aby byla platba jednoduše integrovatelná do jakéhokoli řešení. Služby Finbricks dnes využívá například GoPay, Roger i Komerční banka.

„Aktuálně jsme připojeni na 11 klíčových českých bank, přes naše systémy protekly statisíce plateb v objemu stovek milionů korun a zahájili jsme spolupráci s významnými klienty“ říká Tomáš. Díky zkušenostem z bankovního sektoru je platforma Finbricks bezpečná, spolehlivá a stabilní. To umožňuje růst a expanzi. Cíle Finbricks je stát se největším B2B fintechem poskytujícím PSD2 platby v CEE a dosáhnout tržeb v desítkách až stovkách milionů korun.

Další rozvoj a expanzi Finbricks do zahraničí se rozhodla podpořit Komerční banka investicí v řádu desítek milionů korun. „Výsledky, kterých Finbricks dosahuje, potvrzují vznik velmi významného trhu, kterého chceme být součástí“ uvedla Jitka Haubová, provozní ředitelka Komerční banky.

V roce 2022 by se Finbricks chtěl stát jedničkou na Slovensku a se svými klienty se chystá i dále na východ. „Investici od Komerční banky plánujeme využít zejména na rozšíření našich služeb v dalších evropských zemích. Sledujeme vývoj plateb a e-commerce na maďarském a rumunském trhu. V tomto roce také očekáváme, že celkový objem plateb zpracovaných naší platformou překročí 4 miliardy korun a určitě to není meta, u které se chceme zastavit.“ dodává Tomáš.

Datum vytvoření: 29/04/2022

VSFS

Komentáře komentáře
ECB zvýšila sazby nejvíce od vzniku eurozóny, ČNB ji asi následovat nebude ČNB se naopak otáčí a možná již otočila zcela opačným směrem. Holubičí obrat v b... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
ČNB přešlapuje na místě, dalšímu růstu sazeb se nevyhne Inflace se v červnu pohybovala více než dva procentní body nad jarní prognózou a... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Vysoká inflace začíná měnit chování spotřebitelů Meziroční srovnání je však v tomto případě poněkud zavádějící v důsledku konce l... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek