Přejít k hlavnímu obsahu
ESSOX bude svou digitální budoucnost rozvíjet ve spolupráci se společnostmi Unicorn a SAP
Společnosti Unicorn a SAP uspěly v náročném výběrovém řízení na kompletní obměnu vybraných IT systémů v ESSOXu. Vítězný návrh počítá s postupnou migrací na nejnovější generaci podnikového systému SAP S/4HANA. ESSOX díky této změně posune poskytování svých služeb v oblasti spotřebitelského financování na novou úroveň.

Unicorn v rámci nově potvrzeného strategického partnerství s ESSOX platformu od SAP dodá a zajistí její implementaci a integraci do stávajícího IT prostředí. Cílem je integrovat nové řešení pro card management od společnosti Global Payments Europe, které umožní ESSOXu jednodušší a více uživatelsky přívětivou správu karet a zpracovávání transakcí. Celý program je plánován na více než tři roky a je rozdělen na dvě etapy dle priorit v produktové nabídce.

„Pro naši společnost se jedná o strategickou, nejen technologickou ale hlavně obchodní iniciativu, od níž si slibujeme např. jednotný pohled na klienta, zjednodušení zavádění inovací na trh, online zpracování dat a maximální využití hotových byznys komponent namísto jejich vývoje. Věříme, že nová platforma dále podpoří naše vedoucí postavení na poli nebankovních poskytovatelů finančních služeb,“ říká Jana Hanušová, generální ředitelka společnosti ESSOX.

„Jsme velice rádi, že se můžeme podílet na projektu, který má pro společnost ESSOX tak zásadní význam. Řešení je založeno na moderních technologiích společnosti SAP a jeho implementace je zajištěna zkušeným týmem s vysokou motivací projekt dodat v domluvených parametrech a bude probíhat v úzké spolupráci s týmem ESSOXu, který tak získá know-how pro jeho další rozvoj,“ říká Jan Jaroš, generální ředitel a předseda představenstva společnosti Unicorn Systems.

„Projekt pro ESSOX nám přinesl nejen nového zákazníka, který díky SAP S/4HANA projde významnou digitální transformací, ale též nového silného partnera, společnost Unicorn, Jsem velmi hrdá na celý tým SAPu, Unicornu, který ukázal sílu tohoto partnerství. Věřím, že pro úspěch takovýchto projektů není potřeba jen ta nejlepší technologie, ale hlavně kvalitní tým a úzká spolupráce všech stran. A to je i princip, na kterém jsme se shodli s Janou Hanušovou a Janem Jarošem,“ uvedla Hana Součková, generální ředitelka SAP ČR.

Datum vytvoření: 22/11/2021

zbraslav golf

komentáře
ČNB zpřísňuje podmínky pro poskytování hypoték na předpandemickou úroveň ČNB dnes rozhodla zpřísnit pravidla pro poskytování hypoték. Snížila tak limit L... Jakub Seidler hlavní ekonom ČBA
Profile picture for user seidler
Co čekat od koruny po zasedání ČNB? Hlavním argumentem pro pokračující zisky koruny je skutečnost, že ČNB si je jedn... Jan Bureš Hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Srpnová inflace výrazně překvapila a zrychlila na 4,1 %, proinflační rizika dále sílí Inflace v srpnu překvapila podstatně rychlejším růstem, oproti červenci o 0,7 %,... Jakub Seidler hlavní ekonom ČBA
Profile picture for user seidler
nepřehlédněte