ČSOB podporuje zájem dětí vyzkoušet si hospodaření s penězi

ČSOB chce podpořit zájem školních dětí a jejich rodičů naučit je hospodařit i s penězi, které nejsou v hotovosti, ale na účtu. Těm dětem, kterým rodiče nově založí účet Plus Konto s platební kartou, bude banka posílat první půlrok každý měsíc na účet vždy 100 Kč jako příspěvek na kapesné. Podmínkou získání příspěvku je používání platební karty.

„ČSOB věnuje finanční gramotnosti velkou pozornost a s její výukou dlouhodobě pomáhá na základních a středních školách. Nyní mají žáci a studenti možnost si teoretické poznatky vyzkoušet v praxi s vlastním účtem a platební kartou. Kapesné vyplácíme každý měsíc právě proto, aby děti poznaly hospodaření s vlastním pravidelným příjmem. Rodiče mají transakce svých dětí pod kontrolou ve svém internetovém bankovnictví nebo Smartbankingu,“ uvedl Jan Sadil, člen představenstva ČSOB zodpovědný za oblast Retail.

Účet Plus Konto je do 26 let zdarma a lze k němu mít až dvě platební karty. Nyní je možné si v rámci akce bezplatně vybrat na platební kartu i vlastní obrázek (tzv. image karta). Akce platí pro všechny děti ve věku od osmi až do nedovršených 18 let v období od začátku června do konce srpna 2019. 

Projekt Finančního vzdělávání ČSOB představuje praktickou doplňkovou výuku finanční gramotnosti na základních a středních školách. Záměrem je zpestřit standardní vzdělávací náplň interaktivními a zábavnými přednáškami podle individuálních potřeb škol. Více než 350 zaměstnanců skupiny ČSOB má doposud za sebou 716 vyučovacích hodin, které ve 141 školách navštívilo již celkem 13 861 žáků a studentů.

 

Datum vytvoření: Pondělí, 10. Červen 2019

Jsou české inflační tlaky za vrcholem?

Květen přinesl další pokles nezaměstnanosti a nárůst inflace. Na první pohled tak domácí...

Jan Bureš
Hlavní ekonom Patria Finance

Napětí na českém trhu práce nepolevuje

Sérii příznivých zpráv přicházejících z české ekonomiky včera doplnily nejnovější údaje z trhu...

Petr Dufek
Makroekonom
ČSOB

Ropa hlásí medvědí trh. Na jak dlouho?

Rok 2019 se nezadržitelně řítí do své druhé poloviny, cena ropy se však vrátila tam, kde tento...

Dominik Rusinko
Analytik ČSOB