ČSOB Kampus Festival ukončil 5. výzvu Team Blue

V sobotu 7. září proběhl v nově otevřené budově ČSOB Kampusu Festival pro zaměstnance a jejich rodiny, kterého se zúčastnilo necelých 4 000 lidí. V rámci této akce byla také slavnostně ukončena tzv. 5. výzva Team Blue cílící na podporu ekologie a zlepšení životního prostředí.

ČSOB otevřela v červnu novou budovu své centrály. V sobotu 7. září zde proběhl ČSOB Kampus Festival, během kterého měli zaměstnanci možnost ukázat ČSOB Kampus svým rodinám a blízkým. Společně oslavili další krok banky k udržitelnosti, flexibilitě a pospolitosti. Návštěvníci mohli poznat jednu z nejmodernějších budov Evropy prostřednictvím komentovaných prohlídek, na kterých se dozvěděli vše o místě naplňujícím veškeré pracovní potřeby zaměstnanců, ale i o ekologických opatřeních navrhnutých s cílem dosažení co možná nejmenšího dopadu na životní prostředí. V tomto duchu se také nesl i celý festival. Ctil totiž pravidla certifikace „Čistého festivalu“. Veškerý odpad, který se vytvořil, se třídil a ekologicky likvidoval.

V hlavním programu vystoupila Bára Poláková, Ben Cristovao, Lake Malawi a další celebrity, které se samy snaží žít ekologicky. Moderování celé akce se ujala herečka Simona Babčáková. V doprovodném programu si mohli účastníci vyzkoušet akrobatické kousky pod vedením umělců Cirk La Putyka, vychutnat si interaktivní chemicko-fyzikální divadlo pořádané science centrem iQLANDIA či se nechat inspirovat výstavou umění z recyklovaných materiálů.

„Naším cílem bylo nejen představit zaměstnancům nový ČSOB Kampus, který tu vznikl pro ně a také díky nim, ale zároveň jim hravou formou ukázat, na čem nám v ČSOB nejvíce záleží. Důraz na nové technologie, ekologii a udržitelný rozvoj ruku v ruce s flexibilním přístupem k práci je pro nás mantrou, kterou dokazujeme, že jsme moderně a ohleduplně smýšlející společnost i dobrý zaměstnavatel,“ vysvětluje Marcela Suchánková, členka představenstva, která má v ČSOB na starosti lidi, IT a operations.

S ČSOB Kampus Festivalem vyvrcholila také 5. výzva Team Blue, ve které se již od května zaměstnanci celé skupiny KBC zapojovali s cílem udělat něco pro naši planetu. Díky různým ekologickým aktivitám se jim podařilo snížit 23 314 kg emisí CO2, podpořit cirkulární ekonomiku, recyklovat 2037 kusů elektro zařízení a uklidit přírodu od 3605 kg odpadků. Za každého zaměstnance, který se do aktivit zapojil, vysadí navíc skupina KBC jeden strom a vytvoří tak Team Blue lesy v klíčových zemích. O vysazení prvního stromu se už u příležitosti slavnostního otevření ČSOB Kampusu postaral Johan Thijs, generální ředitel KBC společně s Johnem Hollowsem, generálním ředitelem ČSOB. Za Českou republiku se do výzvy zapojilo 5336 zaměstnanců. V některých zemích KBC výzva pokračuje do poloviny října.

 

Datum vytvoření: Středa, 11. Září 2019

Obchodní válka 3.0. – co čekat v tomto týdnu?

Obchodní válka mezi Čínou a USA je v plném proudu. Na konci uplynulého týdne nejprve Čína...

Jan Bureš
Hlavní ekonom Patria Finance

Inflace dodává ECB argument k akci

V ECB v tento čas nejspíše vrcholí práce na přípravě podzimního překvapení, jehož cílem má být...

Petr Dufek
Makroekonom
ČSOB

ECB chce trhy v září překvapit, spadnou španělské výnosy pod nulu?

Recese je výraz skloňovaný doslova na každém kroku. Po slabých číslech z Německa a z Číny zažily...

Jan Bureš
Hlavní ekonom Patria Finance