ČSOB bude vzdělávat učitele v oblasti Finanční gramotnosti

ČSOB spouští vzdělávací program finanční gramotnosti pro pedagogy základních a středních škol. ČSOB získala akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy pro svůj kurz Finanční vzdělávání pro školy.

Kurz se tematicky zaměří na oblast peněz, finančních produktů, hospodaření domácností, bankovní systém a moderní bankovní a finanční technologie. Učitelé, kteří program úspěšně absolvují, si jej budou moci započítat do povinného ročního plánu na prohlubování odborné kvalifikace.

Banka tak rozšiřuje své aktivity v oblasti finančního vzdělávání, které se dosud zaměřovaly na výukový program pro žáky základních a středních škol. „Během výuky ve školách jsme zaregistrovali velký zájem učitelů o další vzdělávání a informace související s problematikou finanční gramotnosti. Rozhodli jsme se proto pro pedagogy vytvořit kurz, který je provede současnými trendy a umožní jim ještě více proniknout do světa financí. Už nyní máme předběžný zájem desítek učitelů a těšíme se, že i tímto způsobem ke stávajícím aktivitám akcelerujeme podporu zlepšování úrovně finančních znalostí v Česku,“  říká člen představenstva ČSOB Petr Hutla.

Akreditovaných ambasadorů ČSOB je nyní devět, první výukové moduly začnou na podzim. Program Finanční vzdělávání ČSOB pro školy nabízí banka základním a středním školám od roku 2016. Cílem programu je hravou formou představit dětem svět financí a ukázat jim konkrétní příklady z praxe. Aktuálně je do projektu dobrovolnicky zapojeno přes 400 zaměstnanců ČSOB, výukový program absolvovalo už přes 25 000 žáků po celé České republice. Praktickou ukázku svého výukového programu představí ČSOB i v rámci odborné konference ČSOB Bezpečně online, věnované výuce digitální bezpečnosti na školách. Akce se koná ve středu 18. září v interaktivním muzeu vědy Pevnost poznání Olomouc.

Datum vytvoření: Pondělí, 9. Září 2019

ECB startuje velkou revizi měnové politiky, co čekat?

ECB dnes oficiálně nastartuje velkou revizi měnové politiky, která pravděpodobně bude trvat až...

Jan Bureš
Hlavní ekonom Patria Finance

Hospodaření většiny zemí EU se pozvolna zlepšuje

Na dluhopisový trh eurozóny už třetím měsícem míří příval nových eur v podobě restartovaného...

Petr Dufek
Makroekonom
ČSOB

Koruna na nových post-intervenčních maximech, co čekat dál?

Česká koruna včera vyrazila vstříc novým ziskům a dostala se až do okolí 25,15 EUR/CZK. Od...

Jan Bureš
Hlavní ekonom Patria Finance