Akvizice ČMSS přispěla k mimořádnému zisku skupiny ČSOB

Čistý zisk skupiny ČSOB za první pololetí činil 10,9 mld. Kč. Objem úvěrů vzrostl na 752 miliard Kč (meziroční zvýšení o 3 %) a objem vkladů skupiny činil 978 mld. Kč.

Provozní výnosy činily 21,9 mld. Kč (meziroční zvýšení o 22 %) a provozní náklady vzrostly na 9,4 mld. Kč (meziroční zvýšení o 8 %).

ČSOB v květnu nabyla od Bausparkasse Schwäbisch Hall 45% podíl v Českomoravské stavební spořitelně (ČMSS). Získala tak 100% kontrolu nad ČMSS. Přecenění dosavadního 55% podílu v ČMSS vedlo k jednorázovému výnosu ve výši 2,1 miliardy Kč.

 „Skupina ČSOB je největším poskytovatelem úvěrů na bydlení v Česku. Díky akvizici ČMSS jsme tuto naši pozici ještě posílili a můžeme tak našim klientům ještě lépe plnit jejich sny o vlastním bydlení. Více než kdy dříve umíme nyní nabídnout financování přímo na míru. Díky síle a propojení naší skupiny nabízíme služby hypoteční banky, stavební spořitelny a pojišťovny na jednom místě,“ uvedl John Hollows, generální ředitel skupiny ČSOB.

V meziročním srovnání stoupl počet aktivních uživatelů mobilního bankovnictví o 24 %. Navýšil se také počet mobilních bankovních transakcí, který meziročně narostl o 32 %. Významně tedy stoupá počet klientů, kteří řeší finanční záležitosti prostřednictvím mobilního telefonu. „Jsme rádi, že naši klienti se s námi postupně přesunují do světa online. Tato řešení zjednodušují lidem život. ČSOB se zároveň maximálně zaměřuje na bezpečnost provedených platebních operací,“ dodává John Hollows.

 

Datum vytvoření: Pátek, 9. Srpen 2019

Obchodní válka 3.0. – co čekat v tomto týdnu?

Obchodní válka mezi Čínou a USA je v plném proudu. Na konci uplynulého týdne nejprve Čína...

Jan Bureš
Hlavní ekonom Patria Finance

Inflace dodává ECB argument k akci

V ECB v tento čas nejspíše vrcholí práce na přípravě podzimního překvapení, jehož cílem má být...

Petr Dufek
Makroekonom
ČSOB

ECB chce trhy v září překvapit, spadnou španělské výnosy pod nulu?

Recese je výraz skloňovaný doslova na každém kroku. Po slabých číslech z Německa a z Číny zažily...

Jan Bureš
Hlavní ekonom Patria Finance