Cílem konference bylo skrze úspěšné příběhy bývalých absolventů motivovat studenty k tomu, aby začali hlouběji přemýšlet nad svojí budoucností a výběrem svého povolání. „Studenti si myslí, že jakmile vyjdou školu, každý se o ně popere. Získají perfektní zaměstnání s vysokým platovým ohodnocením a volnou pracovní dobou. To ale není pravda. Samotné vzdělání v dnešní době už není takovou výhodou na pracovním trhu, jako tomu bylo dříve. Je třeba, aby absolvent dokázal firmě nabídnout něco navíc. A právě to, jak získat to něco navíc, jaké mají studenti možnosti a čeho mohou dosáhnout, jsme chtěli v rámci naší konference ukázat,“ říká šéfredaktor časopisu Bankovnictví, Tomáš Houdek.
Konferenci zahájil viceguvernér České národní banky Vladimír Tomšík. Ten studentům předvedl jeden z nových směrů analýzy globálního finančního světa - makroobezřetnostní politiku. „Makroobezřetnostní politika je něco, co se bude týkat naprosto všech institucí, které fungují v rámci finančního světa. Pokud se jí začne student zabývat už při studiu, mohu s jistotou říct, že jakmile se z něj stane absolvent, rozhodně nebude nezaměstnaný,“ uvedl Tomšík.
V rámci konference vystoupilo dalších osm přednášejících. Z toho jeden student, čtyři absolventi a tři zástupci oddělení HR. Všichni se snažili, ať už skrze své příběhy či zkušenosti, předat posluchačům cenné rady, které jim pomohou získat výhodu v rámci uplatnění se na trhu práce. Jednohlasně se pak shodli na tom, že aby byl člověk ve své kariéře úspěšný, musí dělat to, co ho baví. A musí si za tím jít, mnohdy přes překážky. A hlavně, musí věřit sám v sebe a nikdy se nevzdávat.