Přejít k hlavnímu obsahu
Za prvních šest měsíců Raiffeisenbank vytvořila zisk 2,37 miliardy korun
Čistý zisk banky za první pololetí 2023 dosáhl výše 2,37 miliardy korun, což představuje meziroční pokles o 21,2 %. Celkové provozní výnosy poklesly o 2,8 % na 8,58 miliardy korun.
Raiffeisenbank

Čisté úrokové výnosy banky poklesly o 6,4 %, a dosáhly tak výše 6,48 miliardy korun. Pokles je způsoben primárně vyplácením vyšších úroků klientům, a to zejména na spořicích účtech. Čisté výnosy z poplatků a provizí poklesly o 3,2 % na 2,15 miliardy korun. Ostatní výnosy a náklady banky, které zahrnují mimo jiné zisk nebo ztrátu z operací na finančních trzích, dosáhly ztráty 229,7 milionů korun, což činí zlepšení o 222,2 milionů korun v porovnání s prvním pololetím roku 2022.

Celková aktiva banky dosáhla výše 664 miliard korun, a meziročně tak vzrostla o 12 %. Objem poskytnutých úvěrů klientům se zvýšil o 3,7 % na 356 miliard korun. K růstu došlo jak na straně domácností ve formě hypotečních a spotřebitelských úvěrů, tak na straně firem ve formě projektových úvěrů. Objem přijatých vkladů od klientů se meziročně zvýšil o 10,5 % na 535 miliard korun. Růst je tažen zvyšujícími se zůstatky na spořicích účtech a termínovaných vkladech, a to na straně domácností i firem.

Provozní náklady ve výši 4,52 miliardy korun v meziročním srovnání poklesly o 3,7 %. Tento pokles je způsoben především nižšími náklady na IT a náklady na právní a poradenské služby.

Datum vytvoření: 02/08/2023

linkedin

Komentáře komentáře
Česká inflace opět blízko cíle ČNB Nižší inflace však nemusí automaticky znamenat spokojenost ČNB. Tlak na růst cen... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Zvýší ECB v červnu úrokové sazby? Přestože zprávy o možné americko-íránské dohodě se objevují téměř každý den, Hor... Dominik Rusinko, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Dominik Rusinko
HDP zpomalilo na začátku roku kvůli zahraničnímu obchodu, mzdy jsou překvapivě silné Za zpomalením v prvním kvartále stojí především horší výsledek zahraničního obch... Jan Bureš, hlavní ekonom ČSOB
Profile picture for user Jan bureš