Přejít k hlavnímu obsahu
Mobilní aplikace Slavia pojišťovny nově umožňuje pořízení vlastní fotodokumentace škody na nemovitostech
Aplikace Slavia pojišťovna pro chytré telefony usnadňuje život svým uživatelům již od března 2019. Její nová verze umožňuje kromě řady dalších funkcí také pořízení a odesílání vlastní fotodokumentace škod, které vzniknou klientům na movitém i nemovitém majetku.

Netřeba čekat na likvidátora

Pořízení a odesílání vlastní fotodokumentace škod, které vzniknou klientům Slavia pojišťovny na motorových vozidlech nebo na majetku, přispívá zásadním způsobem ke zrychlení celého procesu likvidace. Délka doby od nahlášení škody po výplatu náhrady vzniklé škody je pro většinu pojištěných jednou z nejvyšších priorit jak při prvotním výběru pojišťovny, tak při jejich případném rozhodování o změně „jejich“ pojišťovacího ústavu. „V důsledku zrychlení služeb v oblasti likvidace škod na vozidlech v případě ideálního postupu vyřízení škodního procesu lze vyřešit až 90 % škod do jednoho dne, respektive do 8 hodin od dodání posledního dokladu. Až 80 % škod, u kterých jsou finance na servis vypláceny formou krycího dopisu, je zlikvidováno do 180 minut od doručení faktury,“ uvádí ředitel oddělení likvidace Slavia pojišťovny Petr Schütz.

Důvěřujeme našim klientům

Možnost pořizování fotodokumentace škod bez osobní účasti zástupce Slavia pojišťovny je v neposlední řadě projevem důvěry v korektní přístup klientů vůči pojišťovně samotné. „Slavia pojišťovna je pojišťovnou pro řadové občany v tom nejlepším slova smyslu. Ke každému z našich klientů přistupujeme s důvěrou a uvědomujeme si, že při vzniku škody od nás naši zákazníci potřebují a očekávají především pomocnou ruku. Proto po nahlášení vzniku škodní události zasíláme klientům číslo pojistné události a oni sami nám pomocí aplikace odešlou fotografie škody a případně i dokumenty, které je potřeba přiložit. Odeslané materiály se v řádu minut dostávají k některému z likvidátorů, ten obdrženou dokumentaci projde a likvidaci obvykle schválí. Pokud je to nutné, obrátí se bez průtahů na klienta se žádostí o doplnění obrazové nebo jiné dokumentace. Naším cílem při likvidacích je pomoc při řešení situace pojištěných, nikoli zvyšování jejich administrativní zátěže,“ říká Jan Vlček, obchodní ředitel Slavia pojišťovny.

Škoda z pojištění majetku a škoda z pojištění vozidel

Postup pořízení fotodokumentace k nahlášeným pojistným událostem byl dříve možný u škod na pojištěných vozidlech, ať už se jednalo o tzv. povinné ručení, nebo některou z řady variant pojištění havarijního. V současnosti je klientům Slavia pojišťovny jednoduchý a rychlý postup „fotolikvidace“ k dispozici i pro případy poškození, na která se vztahuje pojištění Šťastný Domov. „Do této skupiny tak spadají především poškození staveb, tedy domů, bytů nebo rekreačních objektů živelními událostmi, stejně jako škody na zařízení domácností. Podle zvoleného typu pojištění je možné uplatňovat i nárok na náhradu škody v případě vloupání, projevů vandalismu, krádeží kočárků a invalidních vozíků. Připojistit si pak můžete dokonce i věci na zahradě, v garáži, nebo na koleji,“ dodává Jan Vlček.

Další funkce aplikace Slavia pojišťovna

Vedle pořizování fotodokumentace při hlášení a likvidaci pojistných událostí je přehledně a jednoduše postavenou aplikaci Slavia pojišťovna možné využít i k řadě dalších situací Aplikace, dostupná pro telefony s operačními systémy Android i Ios, poskytuje mimo jiné přímý kontakt na asistenční službu nebo tísňové linky Integrovaného záchranného systému, dopravní zpravodajství nebo přehledný návod, jak správně postupovat v případě nehody. Aplikace je dostupná bezplatně, na portálech Google Play a App Store.

 

Datum vytvoření: 17/06/2019

DORA

Komentáře komentáře
O francouzských volbách, udržitelnosti dluhu a roli ECB Trhy obecně nemají rády nejistotu, a ta je ve spojitosti s výsledkem parlamentní... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko
Americká centrální banka spoluurčuje vývoj českých hypoték Toto oživování ale bylo výrazně pomalejší než v dubnu, kdy onen převis přesáhl 2... Michal Skořepa, ekonom České spořitelny
Profile picture for user Michal Skořepa
Inflace v květnu zpomalila Oproti dubnu ceny stagnovaly, jelikož cenové pohyby řady položek se vykompenzova... Jakub Seidler, hlavní ekonom ČBA
Profile picture for user seidler