„Je skvělé, že i ve složité ekonomické situaci lidé podpořili prospěšné aktivity a vybrali mezi sebou takto rekordní částku. Veřejnost už tradičně poslala nejvíce peněz projektům, které pomáhají lidem s hendikepem, nemocným, dětem, mladým a rodinám. V poslední době také roste zájem o projekty zaměřené na životní prostředí, rozvoj regionů a ochranu zvířat. Mám velkou radost z toho, že stále držíme spolu a dohromady pomáháme tam, kde to má smysl,“ říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.
Desátý rok své existence oslavil program ČSOB pomáhá regionům rozšířením své pomoci – zvýšil se nejen počet podporovaných projektů, ale i částka, kterou jim banka pošle. Celkem 75 projektů z 367 přihlášených tak mělo ve finále šanci od ČSOB získat dohromady 2,4 mil. korun. Od počátku programu banka společně s lidmi podpořila více než 1 400 konkrétních aktivit částkou 66 736 470 korun.
Nejvyšší podporu v jarní části programu získal projekt Dům chráněného bydlení Pekárna, který poskytuje chráněné bydlení lidem s mentálním postižením. Veřejnost mu poslala 205 120 korun a banka přidala dalších 50 tisíc korun. „V současnosti evidujeme přibližně 8 zájemců o naše chráněné bydlení a neradi je odmítáme. Díky této štědré podpoře opravíme budovu a vzniknou nové pokoje pro další tři nebo čtyři osoby,” říká Radka Soukalová ze zapsaného spolku Benediktus.
Na pomyslném druhém místě skončil královéhradecký projekt Stacionář našich snů obecně prospěšné společnosti Apropo Jičín, na který veřejnost přispěla částkou 148 600 korun. Třetí příčku obsadil plzeňský projekt zapsaného ústavu Rozběháme Česko, který si klade za cíl zvednout lidi z gauče a nabídnout jim aktivní trávení volného času. Lidé pro něj mezi sebou vybrali 113 712 korun. Oba projekty samozřejmě získaly i příspěvek od ČSOB ve výši 50 000 korun.