Nejvíce odhalených podvodů bylo v Praze a v krajích Středočeském, Ústeckém a Severomoravském. Nejpoctivějším regionem na základě statistik byl kraj Východočeský. Nejvíce pokusů o podvodná jednání zaznamenala pojišťovna tradičně v oblasti pojištění vozidel. „Organizované skupiny pachatelů v určitých regionech úmyslně vyvolávají dopravní nehody a její účastníci si pouze vyměňují role - při některých nehodách vystupují v postavení poškozeného nebo pojištěného, jako svědci či řidiči,“ uvádí příklady z praxe Aleš Haisl.
Nárůst případů ČPP zaznamenala u životního a úrazového pojištění. Typickým příkladem je účelové uzavírání pojištění denního odškodného za léčení úrazu s cílem inkasovat plnění za smyšlené úrazy podložené falešnými lékařskými zprávami nebo za úrazy, u kterých nebyl jednoznačně doložen průběh léčení. „Roste počet případů, kde při šetření pojistné události odhalíme, že klient při uzavření pojistné smlouvy záměrně uvedl nepravdivé údaje o svém zdravotním stavu,“ doplňuje Aleš Haisl.
Pojišťovna disponuje stále dokonalejšími systémy k vyhodnocování podezřelých souvislostí a příznaků u jednotlivých případů, které v součinnosti s prací vyšetřovacích skupin efektivně rozkrývají tuto formu trestné činnosti. Lidé si většinou v podobných případech bohužel neuvědomují, že se svým jednáním vystavují trestnímu stíhání. Pojistný podvod je trestný čin, za který může soud podle závažnosti udělit až desetiletý trest odnětí svobody.