Účet bude stejně jako samotná Apple Card spravována bankou Goldman Sachs, se kterou Apple dlouhodobě spolupracuje a nabídne úrok 4,15 %. Navíc bez jakýchkoliv poplatků, minimálního vkladu nebo zůstatku. Zákazníci však nebudou moci držet na svých účtech více než 250 000 dolarů.
Na účet bude možné získávat odměny z takzvaného Daily Cash programu nebo jednoduše poslat peníze z jiného účtu. Půjdou samozřejmě propojit s Apple Wallet. Produkt je však určen pouze pro obyvatele USA.
Uživatelé budou mít v Apple Wallet přístup k panelu spoření, kde budou moci sledovat zůstatek na účtu a úroky získané v průběhu času. KMohou také kdykoli vybrat finanční prostředky prostřednictvím tohoto panelu převodem na propojený bankovní účet nebo na svou kartu Apple Cash, a to vše bez poplatků.
Spuštění nového produktu znamená konkurenci hlavně pro malé a střední banky, které se po sérii krachů minulý měsíc dostávají do situace, kdy jim zákazníci vybírají depozita a přesouvají je jinam. Depozita jsou pro banky nejlevnějším zdrojem financování a v případě jejich velkého odlivu banky musejí shánět zdroje drazeji. Nový účet s luxusními úrokovými podmínkami ještě zvýší konkurenci na trhu a zřejmě se částečně dotkne zčásti i velkých bank. Apple a Goldman Sachs uvádějí, že vklady zákazníků jsou pojištěny FDIC (Regulační orgán odpovědný za dohled nad pojištěním bankovních vkladů ve USA).
Apple proniká stále více do finanční businessu, který se pevně usazuje do portfolia jeho služeb. Od spuštění Apple Pay v roce 2014 zaznamenal tento segment, kam patří například služba Apple Music, více než čtyřnásobné příjmy.
Zdroj: Apple