Veškeré uvedené „prohřešky“ prováděla záložna prostřednictvím účelově založených obchodních společností. Rozhodnutí ČNB nabylo právní moci 24. června 2014. Likvidaci má na starosti soudem pověřený JUDr. Jiří Švihla.
Ten sestaví zahajovací likvidační účetní rozvahu a soupis jmění a zjistí tak majetkový stav záložny. Podle centrální banky není stabilita finančního sektoru v ČR ohrožena. Oproti bankám jsou záložny dlouhodobě rizikovější.„WPB Capital poskytovala úvěry v řádech desítek milionů korun účelově založeným obchodním společnostem. Tyto peněžní prostředky následně putovaly řetězcem transakcí zpět do družstevní záložny ve formě dalších členských vkladů vedoucích pracovníků družstevní záložny nebo obchodních společností z její holdingové skupiny.
WPB Capital zároveň obcházela limity angažovanosti, a to prostřednictvím nákupu cenných papírů, jejichž nabývání je jí z obezřetnostních důvodů zákonem zapovězeno. Tyto cenné papíry nabývala nejen na vlastní účet, ale také prostřednictvím účelově založených společností. WPB Capital výše popsaným jednáním závažným způsobem porušila pravidla obezřetného podnikání, a tak ohrozila stabilitu a bezpečnost vlastního provozu včetně zájmu svých vkladatelů,“ popsala ve svém tiskovém sdělení ČNB důvody, které vedly k ukončení zmíněné záložny.