Tento rok uplyne již dvanáct let, co se skupina přidala k iniciativě Hodina Země, celosvětové iniciativě organizované Světovým fondem na ochranu přírody (World Wildlife Fund, WWF), která spojuje veřejnost, instituce a společnosti se společným cílem zabezpečit trvale udržitelnou budoucnost pro celý svět a bojovat proti vlivům klimatických změn.
Giuseppe Zammarchi, ředitel útvaru Group Sustainability and Foundation, uvedl: „Každoročně se připojujeme k iniciativě Hodina Země. Představuje součást našeho širšího úsilí podpory trvale udržitelného rozvoje a ochrany životního prostředí. Strategie skupiny UniCredit v oblasti změny klimatu se zaměřuje na významné snížení našich provozních emisí skleníkových plynů. Cílem skupiny je snížit emise oxidu uhličitého o 60 procent do roku 2020 a dlouhodobým cílem je jejich snížení o 80 procent do roku 2030.“
Skupina UniCredit dosáhla v roce 2018 celkového poklesu o 49 procent oproti úrovni emisí v roce 2008. Skupina dosáhla tohoto výsledku zvýšením energetické účinnosti, snížením podílu svých kancelářských prostor o 172 000 metrů čtverečních v západní Evropě, nabídkou rozumnějšího způsobu využití pracovních prostor, a také i pomocí rostoucí digitalizace bankovních transakcí. Nadále používáme nové technologie ke snížení environmentální stopy, nákladů a emisí vyplývajících z naší činnosti.
Kancelářský komplex Austria Campus, kde má svou novou centrálu společnost UniCredit Bank Austria AG, byl otevřen minulý rok a je také jednou z budov skupiny, která tento rok zhasne všechna světla. Komplex Austria Campus se stal společným sídlem společnosti UniCredit Bank Austria, útvarů divize SVE banky a všech ostatních společností skupiny sídlících ve Vídni. Austria Campus je jedním z našich největších projektů ve střední Evropě v oblasti stěhování, kdy jsme do nové centrály přestěhovali 5 300 zaměstnanců spolu s celou IT infrastrukturou bez toho, abychom jakkoli přerušili svou činnost. Komplex Campus má svůj vlastní systém čerpání geotermální energie, který je z hlediska plochy jedním z největších v Evropě. Vyrobená energie se využívá pro základní vytápění během zimy a ochlazování v létě, a to vše v souladu s příslušnými právními předpisy o ochraně životního prostředí.