Po českých datech z reálné ekonomiky, která byla zveřejněna zkraje týdne, je na programu ještě údaj o inflaci za červenec. Očekávání jsou nastavena na udržení tempa růstu cen lehce nad cílem. Takový vývoj by nebyl v rozporu s přísnějším kurzem měnové politiky. ČNB ho nastavila teprve minulý týden, ale i tak má inflace v případě většího překvapení potenciál ovlivnit korunu a případně ji motivovat k dalšímu testu 26,00.
Inflační data budou v centru pozornosti také v USA. Zde se inflace nachází pod cílem a má sestupnou tendenci, což je jeden z klíčových důvodů, proč trh spíše nepočítá s dalším letošním růstem sazeb Fedu. Za červenec by se celková inflace měla zvýšit, ale hlavně zásluhou příznivější srovnávací základny. Jádrová inflace podle odhadů pouze stagnovala. Vývoj v souladu s takovými odhady by tedy pochybnosti těžko rozptýlil, nadějí je ovšem další utahování trhu práce, odkud by časem měl stoupat tlak na růst cen.
Kromě cen v USA máme v kalendáři sérii čínských dat o zahraničním obchodu nebo inflaci, ale k nim západní trhy už delší dobu moc nepřihlížejí, neboť je tato čísla už dlouho nedokázala vystrašit nějakým vysloveně slabým výsledkem. Libra by mohla být o něco méně citlivá na údaje o průmyslové výrobě, poté co se snížila nejistota o měnové politice v nejbližších měsících.
Závěr výsledkové sezóny bude už tradičně patřit retailu a médiím. Doprovodí je několik zajímavých oznámení ze sektoru zdravotnictví, mezi nimiž budeme obzvlášť bedlivě sledovat Mylan (DIP), na níž se v minulém týdnu neblaze podepsal zhoršený výhled a nižší dividenda konkurenční Teva Pharmaceuticals.