Přejít k hlavnímu obsahu
Týdenní výhled (11. února - 15. února)
Patria Finance přináší výhled na následující týden.

Začíná týden, kdy nás čeká řada zajímavých makrodat. Začít můžeme v eurozóně, kde bude revidován HDP za 4Q. Nejzajímavější částí je výkon Německa; celoroční čísla naznačují za 4Q stagnaci až mírný růst, ale vzhledem k chabým měsíčním údajům reálně hrozí mírný pokles domácího produktu, tedy technická recese, a psychologický dopad na trhy už tak přehodnocující výhled na letošní rok.

Řada čísel se čeká z Británie, ovšem v hledáčku trhů zůstává na prvním místě téma brexitu. Po neúspěchu s pokusem otevřít smlouvu s EU se nyní vláda může zaměřit na návrh labouristů, kteří nabídli podporu pro stávající dohodu výměnou za setrvání v celní unii a splnění dalších podmínek.

Z USA se dozvíme prosincový výkon maloobchodu a lednovou průmyslovou výrobu a inflaci. Poslední z uvedených čísel by mělo být nejdůležitější; čeká se zpomalení cen, které by tak zapadlo do holubičího obratu Fedu a aktuálních tržních předpokladů. Sledovat ovšem budeme také newyorský průzkum průmyslové aktivity a spotřebitelskou důvěru za únor. Vystoupí rovněž řada zástupců Fedu, ovšem nesázíme na to, že by se snažili nějak posouvat oficiálně komunikovaný názor.

Chystá se další kolo vyjednávání mezi USA a Čínou. Po přípravách v prvních dnech se má jednání na vysoké úrovni rozjet ve čtvrtek. Podle informací z předchozího kola zbývá stále spousta nedořešených otázek, ale obě strany do médií šíří důvěru ve zdárný výsledek. Jednání drží více na očích čínskou ekonomiku a její zpomalování. Tento týden dostaneme informace o tamní inflaci a zahraničním obchodě, jehož objemy podle odhadů citelně klesají.

Domácí ekonomika přispěje inflačními údaji za leden a HDP za 4Q. Vzhledem k tomu, že ani zprávy z posledního jednání ČNB korunu nevybídly k posílení, inflace či HDP to také těžko dokáží. V případě nižších hodnot ale naopak může domácí měnu oslabit, neboť by šla proti poměrně optimistické prognóze centrální banky. Rizikem pro korunu jsou i data z eurozóny.

Z kvartálních výsledků nám toho už moc nezbývá, avšak pár chuťovek se tady ještě najde. V úterý bude po uzavření trhu prezentovat svoje čísla herní vývojář Activision Blizzard, jehož akcie skutečně potřebují nějaké pozitivní zprávy. Něco málo nám o herním průmyslu řekne i výrobce grafických karet Nvidia. Nicméně ta již na počátku výsledkové sezony vydala varování o špatných tržbách v posledním kvartálu roku (-10 % yoy), takže pravděpodobně se nedovíme nic převratného. Ve stejný čas bude reportovat i náš Investiční tip Applied Materials, jenž bude muset obhájit dobrý výkon svých akcií v posledním měsíci. Koncem týdne nás čeká ještě tradiční dividendová Coca-Cola (čtvrtek) a její věčný rival PepsiCo (pátek). V Evropě nás budou zajímat především naše dva Investiční tipy - belgický operátorTelenet a švýcarská banka Credit Suisse (oboje čtvrtek). Švýcarská banka UBS začátkem výsledkové sezony hlásila odliv kapitálu ze své divize správy aktiv, což je byznys, na který se nyní snaží přeorientovat i Credit Suisse. Doufejme tedy, že jí nepotkaly stejné problémy.

Datum vytvoření: 11/02/2019
Patria Finance

linkedin

Komentáře komentáře
Česká ekonomika si drží tempo Je to sice nejrychlejší růst za více než dva roky, ale přece jenom jde o číslo o... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Kdy začnou Ameriku (reálně) bolet celní tarify? K významné redukci obchodní výměny na trase Washington-Peking došlo od 10. dubna... Dominik Rusinko, hlavní ekonom ČSOB Private Banking
Profile picture for user Dominik Rusinko
Nepřekvapivé zhoršení nálad v české ekonomice Náladu podnikatelů negativně ovlivnil vývoj v průmyslu, který sice v posledních ... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek