Čisté úrokové výnosy banky poklesly o 1,6 %, a dosáhly tak výše 6,38 miliardy korun. Pokles je způsoben primárně vyplácením vyšších klientských úroků z důvodu rostoucích zůstatků na spořících účtech. Čisté výnosy z poplatků a provizí poklesly o 6,8 % na
2 miliardy korun.
Celková aktiva banky dosáhla výše 762 miliard korun, a meziročně tak vzrostla o 14,6 %. Objem poskytnutých úvěrů klientům se zvýšil o 4,9 % na 373 miliard korun. K růstu došlo jak na straně domácností ve formě spotřebitelských a hypotečních úvěrů, tak na straně firem ve formě projektových úvěrů. Objem přijatých vkladů od klientů se meziročně zvýšil o 15,4 % na 617 miliard korun. Růst je tažen zvyšujícími se zůstatky na spořicích účtech v segmentu domácností.
Provozní náklady ve výši 4,45 miliardy korun v meziročním srovnání poklesly o 1,4 %. Tento pokles je způsoben především nižšími odvody do Rezolučního fondu a Fondu pojištění vkladů.
„Podle průzkumů, se kterými v Raiffeisenbank pracujeme, je pravidelné používání mobilního bankovnictví samozřejmostí už pro 8 z 10 Čechů. Kromě narůstajícího počtu uživatelů roste i obliba, s jakou je Čechy využíváno. Jednoduše řečeno chodí do banky v mobilu stále více lidí a stále častěji. A mě velmi těší, že jako jeden z lídrů na trhu v digitalizaci bankovních služeb dovede Raiffeisenbank reagovat na přání svých klientů a postupně jim dodávat další a další digitální vylepšení, která jsou pro ně žádoucí,“ říká Igor Vida, generální ředitel a předseda představenstva Raiffeisenbank.
„Jednou z aktuálních odpovědí na přání našich klientů, kterou bych rád uvedl jako příklad, je zavedení spořicích cílů v mobilní aplikaci. Jedná se o funkcionalitu umožňující lepší a pohodlnější organizaci úspor, k jednomu spořicímu účtu je možno nastavit až 10 spořicích cílů,“ dodává Igor Vida.