Únorový index tak vykázal větší zhoršení podmínek ve zpracovatelském průmyslu České republiky než v předchozím měsíci. Pokračující pokles indexu byl dán dalším snížením objemů výroby i nových zakázek. Jejich objem se vzhledem ke slabší poptávce z domova i ze zahraničí snižoval nejrychlejším tempem od října 2012. To je dáno vzrůstajícím napětím na trzích vlivem stále častějších signálů o ekonomickém zpomalení.
Objem výroby pak poklesl na nejnižší úroveň podruhé od prosince 2012 a byl hlubší než v lednu. Výrobci si stěžovali na nárůst cen výrobních vstupů zejména vlivem zdražení cen surovin. Zároveň došlo k poklesu skladového výrobního materiálu i hotových výrobků, což bylo dáno zejména vlivem nižší zákaznické poptávky. Podnikatelská důvěra v únoru lehce vzrostla, přesto však zůstala slabá. Nižší důvěru vzbuzují obavy o ekonomický vývoj ve světě a nižší výhled poptávky na příštích 12 měsíců.
Podle konjukturální průzkum ČSÚ došlo ke snížení podílu průmyslových firem, kteří uvádí jako největší překážku růstu nedostatek pracovní síly, nadále však tento ukazatel dosahuje téměř 30 %. Naopak došlo ke zvýšení podílu podniků, kteří udávají jako hlavní bariéru růstu nedostatek materiálů a nedostatečnou poptávku. Snížila se celková očekávání ohledně vývoje celkové ekonomické situace v následujících třech měsících. V únoru došlo k mírnému zvýšení podnikatelské důvěry, poté co v předchozích dvou měsících lehce poklesla. Podnikatelská důvěra podle ČSÚ tak zůstává nadále vysoká.
Index PMI soustavně klesá i v Německu a v celé eurozóně. České PMI se tak vyvíjí v souladu se zahraničními ukazateli. Poklesy těchto ukazatelů signalizují rizika pokračujícího zpomalování ekonomického růstu.