Přejít k hlavnímu obsahu
Komerční banka má třetinu bankomatů bezkontaktních
Na třetině bankomatů Komerční banky (KB) je nyní možné použit společně s bezkontaktními kartami také chytré telefony a hodinky s NFC technologií.

„Využití je možné s aplikacemi Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay a Fitbit Pay. Po „pípnutí“ a zadání PIN lze během několika vteřin realizovat výběr, zjistit zůstatek na účtu nebo využít služeb mobilních operátorů. To vše zcela bezpečně a bez rizika, že bude karta zapomenuta v bankomatu,“ upřesnila Monika Truchliková, která vede Tribe Cash, Cards and ATMs v Komerční bance.

Již za první tři měsíce pilotního provozu bylo více než 15 % výběrů hotovosti realizováno bezkontaktně. Tuto inovativní službu chce banka rozšířit z nynějších 240 vybraných zařízení do konce letošního roku až na 300 bankomatů.

 

Datum vytvoření: 11/11/2019

VSE

Komentáře komentáře
Jediná jistota roku 2026: Rozkolísaná geopolitika Íránský režim je pod tlakem již delší dobu – strategicky oslabil kvůli ztrátě re... Dominik Rusinko, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Dominik Rusinko
Nezaměstnanost na devítiletém maximu Trend propuštění v průmyslu pokračoval po celý loňský rok, zatímco ve službách s... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Ceny potravin a energií udržely prosincovou inflaci na 2,1 % Podle předběžného odhadu ČSÚ meziroční růst spotřebitelských cen v prosinci 2025... Jaromír Šindel, hlavní ekonom ČBA
Profile picture for user Jaromír Šindel