Přejít k hlavnímu obsahu
Jiří Jón nově povede marketing a komunikaci v ČSOB
Do čela marketingu a komunikace skupiny ČSOB nastupuje Jiří Jón. Zkušený odborník na strategickou komunikaci značek přebírá vedení týmu, který má na starosti korporátní a marketingovou komunikaci celé skupiny včetně jejích dceřiných společností.

Jiří Jón přichází do ČSOB z globální agentury Ogilvy, kde měl mimo jiné zodpovědnost za uvedení a etablování poradenské divize Ogilvy Consulting na českém trhu. Z pozice Head of Strategy & Consulting se mu podařilo vybudovat největší strategický tým na českém trhu, který pomáhá klientům mimo jiné stavět úspěšné značky, definovat růstové marketingové strategie a etablovat značky v nových oblastech.

Mimo to se věnoval i výkonnosti a efektivitě komunikace. ⁠Má za sebou desítky projektů jak ve finančním odvětví, tak mimo něj, ať už je to tvorba značek, změna positioningu, komunikační strategie a kampaně nebo brand experience. Za svou práci získal několik ocenění marketingové efektivity Effie a kreativních cen ADC awards.

Působil v Ogilvy od roku 2017, zkušenosti má i z dalších předních agentur, mimo jiné z VCCP a Nydrle. Vystudoval mezinárodní obchod, studoval marketing ve Španělsku a magisterský diplom z reklamy získal v USA. Přednáší na vysokých školách a je mimo jiné spoluautorem studie Brand Experience společností Ogilvy a GroupM.

Vedení marketingu a komunikace skupiny ČSOB přebírá po Renatě Němcové Pixové, která ho vedla posledních sedm let. Ta zůstává i nadále součástí týmu marketingové komunikace, který povede. Skupinovou komunikaci má nadále na starosti Kateřina Dudášová, která je nově přímo podřízena Jiřímu Jónovi.

Datum vytvoření: 05/12/2024

linkedin

Komentáře komentáře
Červnový růst jádrové inflace CPI udrží stabilní úrokové sazby ČNB Ke zvolnění jádrové inflace je zapotřebí: 1) mírnější tlak na trhu nemovitostí (... Jaromír Šindel, hlavní ekonom ČBA
Profile picture for user Jaromír Šindel
Vláda hospodaří v půli roku s deficitem 152 miliard, výhled je ale nejistý Inkaso roste jak v případě daní z příjmů fyzických (+13,9 %), tak i právnických ... Dominik Rusinko, hlavní ekonom ČSOB Private Banking
Profile picture for user Dominik Rusinko
ČNB si dává přestávku Předpokládám, že jde o přestávku, nikoliv konec politiky uvolňování měnové polit... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek