Přejít k hlavnímu obsahu
ČSOB vybrala na prospěšné projekty přes 5 milionů korun
V jarním kole programu ČSOB pomáhá regionům získalo 75 projektů v 15 regionech celkem 5 439 020 korun. O finanční podporu banky i široké veřejnosti se v každém regionu ucházelo 5 projektů. Vůbec nejúspěšnějším se stal spolek Smečka z Knihánkova. Obhájce pomyslného vítězství z minulého jara si na účet připsal bezmála půl milionu korun. Peníze organizaci pomohou nadále poskytovat doživotní domov, péči a lásku starým a opuštěným psům.
ČSOB

„Mám velkou radost, že jsme se opět dokázali spojit a podpořit desítky projektů, které pomohou lidem se zdravotními hendikepy, lidem v nouzi, seniorům, dětem, opuštěným či nemocným zvířatům nebo přispějí ke kultivaci veřejného prostoru a přírody. Na prospěšné projekty jsme společně vybrali 5 439 020 korun a ukázali tak, že osudy lidí, zvířat či památek a přírody kolem nás nám nejsou lhostejné. Za to všem, kteří se zapojili, ze srdce děkuji a těším se na podzimní vlnu programu ČSOB pomáhá regionům,“ říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Nejvyšší podporu v jarní části programu získala organizace Smečka z Knihánkova, která poskytuje zázemí starým, nechtěným a zapomenutým psům. Organizace funguje nedaleko Brna a od roku 2021 tu o nemocné, hendikepované a opuštěné psy pečuje rodinný tým. „Naším cílem je zkvalitnit jim jejich zbývající čas v životě na maximum, dát jim lásku, pohlazení a péči. Aby zemřeli doma a s vědomím, že je někdo moc miloval. Snažíme se, aby každý příběh psí duše u nás měl aspoň šťastný konec,“ říká Irena Teplá za Smečku z Knihánkova. Veřejnost tento projekt mimořádně zaujal a dohromady lidé přispěli 435 536 korun. Banka přidala dalších 50 tisíc korun.

Pomyslné druhé místo získal projekt Nadace Most k domovu Zlín, která pečuje o umírající lidi a zajišťuje jim odbornou paliativní péči v domácím prostředí. Pro pacienty chtějí pořídit přenosný ultrazvuk, díky němuž by se mohli vyhnout náročným cestám na vyšetření. Veřejnost tento projekt podpořila částkou 150 292 korun. Třetí nejúspěšnější projekt jarní vlny je z Jihočeského kraje, kde usilují o dokončení obnovy historického plotu Barokního dvoru Borotín. Lidé na tuto aktivitu přispěli sumou 124 206 korun. Také tyto dva projekty získaly vedle darů veřejnosti i příspěvek od banky ve výši 50 000 korun.

Vysoké dary převyšující 100 tisíc korun si připsaly také projekty zaměřené na pomoc dětem se spinální muskulární atrofií a na budování chráněného bydlení pro lidi s mentálním postižením. Další úspěšné projekty se věnují psům v útulku, dětem s rodiči ve vězení nebo starým lidem. V Pardubickém kraji například zabodoval projekt Oblastní charity Pardubice, která chce pořídit mobilní kyslíkové koncentrátory pro nemocné a umírající.

Od počátku programu ČSOB pomáhá regionům banka společně s lidmi podpořila projekty částkou převyšující 88 milionů korun.

Datum vytvoření: 11/07/2024

linkedin

Komentáře komentáře
Vývoj mezd ve druhém čtvrtletí zůstal za očekáváním Průměrná meziroční inflace ve druhém čtvrtletí činila 2,5 %, růst reálné mzdy ta... Jakub Seidler, hlavní ekonom ČBA
Profile picture for user seidler
Česká ekonomika klopýtá vpřed Meziroční číslo je lepší než předběžný odhad, protože došlo ke změně v časové řa... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Koruna v laufu. Na obzoru je ale větší rozkolísanost a méně zisků Krátkodobě však nevidíme příliš prostoru pro další zisky koruny pod 25,00 EUR/CZ... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko