Přejít k hlavnímu obsahu
Den s registry je za námi. Firmy by si měly dát pozor na úvěry v eurech!
Stejně jako každý rok, i letos v polovině dubna pořádalys polečnosti CRIF, CBCB a CNCB tradiční konferenci Den se registry. Letošní ročník nesl podtitul „Měnová politika uplynulých let a její vliv na financování firem“.
den s registry

Úvodního slova se zhostil člen bankovní rady Tomáš Holub, který zhodnotil makroekonomický vývoj posledních několika let se zaměřením hlavně na růst inflace a ovlivnění úvěrového trhu.

Poté následovaly panelové diskuse. Jejich účastníci upozorňovali na případná rizika související s tím, že si firmy berou větší objemy úvěrů v eurech. Ačkoliv je totiž aktuální měnová situace příznivá, do budoucna se může změnit. Panelisté také očekávají, že do konce roku by se situace na úvěrovém trhu měla změnit – zejména v souvislosti s pozitivnějším makroekonomickým výhledem. Jako novou výzvu vnímají ESG reporting, v rámci kterého brzy firmy nebudou muset sledovat jen vlastní výkon, ale také udržitelnost podnikání. Závěrem se diskutující shodli na potřebě směřovat financování malých a středních podniků k digitalizaci a celkovému zjednodušení, které firmám nebude klást překážky v jejich podnikání.

CRIF také představil služby jako antifraud službu ID Check+, produkt Trendview pro analýzu trendů úvěrového trhu, NEOS Income pro ověřování příjmů žadatele s využitím Open Banking infrastruktury nebo nástroj pro ESG monitoring.

Kromě makroekonomických témat padla řeč také na digitalizaci, využívání dat a další témata, která jsou klíčová pro financování firem.

Na následujících odkazech můžete zhlédnout ohlednutí za celým dnem a panelovou diskuzí.

Datum vytvoření: 27/04/2023

linkedin

Komentáře komentáře
Zvýší ECB v červnu úrokové sazby? Přestože zprávy o možné americko-íránské dohodě se objevují téměř každý den, Hor... Dominik Rusinko, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Dominik Rusinko
HDP zpomalilo na začátku roku kvůli zahraničnímu obchodu, mzdy jsou překvapivě silné Za zpomalením v prvním kvartále stojí především horší výsledek zahraničního obch... Jan Bureš, hlavní ekonom ČSOB
Profile picture for user Jan bureš
ČR s třetí nejnižší inflací v rámci EU Na opačném konci spektra jsou naopak některé její členské státy: Bulharsko se po... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek