Přejít k hlavnímu obsahu
Den s registry je za námi. Firmy by si měly dát pozor na úvěry v eurech!
Stejně jako každý rok, i letos v polovině dubna pořádalys polečnosti CRIF, CBCB a CNCB tradiční konferenci Den se registry. Letošní ročník nesl podtitul „Měnová politika uplynulých let a její vliv na financování firem“.
den s registry

Úvodního slova se zhostil člen bankovní rady Tomáš Holub, který zhodnotil makroekonomický vývoj posledních několika let se zaměřením hlavně na růst inflace a ovlivnění úvěrového trhu.

Poté následovaly panelové diskuse. Jejich účastníci upozorňovali na případná rizika související s tím, že si firmy berou větší objemy úvěrů v eurech. Ačkoliv je totiž aktuální měnová situace příznivá, do budoucna se může změnit. Panelisté také očekávají, že do konce roku by se situace na úvěrovém trhu měla změnit – zejména v souvislosti s pozitivnějším makroekonomickým výhledem. Jako novou výzvu vnímají ESG reporting, v rámci kterého brzy firmy nebudou muset sledovat jen vlastní výkon, ale také udržitelnost podnikání. Závěrem se diskutující shodli na potřebě směřovat financování malých a středních podniků k digitalizaci a celkovému zjednodušení, které firmám nebude klást překážky v jejich podnikání.

CRIF také představil služby jako antifraud službu ID Check+, produkt Trendview pro analýzu trendů úvěrového trhu, NEOS Income pro ověřování příjmů žadatele s využitím Open Banking infrastruktury nebo nástroj pro ESG monitoring.

Kromě makroekonomických témat padla řeč také na digitalizaci, využívání dat a další témata, která jsou klíčová pro financování firem.

Na následujících odkazech můžete zhlédnout ohlednutí za celým dnem a panelovou diskuzí.

Datum vytvoření: 27/04/2023

invest summit

ZK2023 cena podnikatelů

ZK2023 cena veřejnosti

Komentáře komentáře
Začátek roku ve znamení stagnace Ekonomiku držela při zemi, už podle očekávání, především spotřeba domácností brz... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Česká národní banka drží sazby stabilní, jestřábí hlasy sílí Za rozhodnutím stála nová prognóza centrální banky, která počítá s rychlejším rů... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Jestřábí hlasy z ČNB nabírají na síle Z pohledu toho, jak dlouho by mohly sazby setrvat na současných 7 %, se v minulé... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko