Přejít k hlavnímu obsahu
Další banka v problémech, Credit Suisse zažívá pád akcií
Švýcarská banka se dostala do finančních problémů. Akcie společnosti kótované ve Švýcarsku zakončily den poklesem o 24 %, i když v jednu chvíli klesly o více než 30 %. Situace se dotkla i dalších bankovních titulů.
Credit suisse

Vše odstartovalo prohlášení prezident Saúdské národní banky (SNB) Ammara Al Khudairy, který během středy řekl agentuře Reuters, že neposkytne bance další finanční pomoc. SNB je s 9,9 % akcií největším akcionářem banky a další investice by znamenala, že by překročila 10 % a musel a by se tak potýkat s různými regulačními překážkami.

Investoři také reagují na oznámení banky, že ve svých účetních procesech v roce 2021 a 2022 našla významné slabiny. Švýcarská centrální banka se k situaci odmítla vyjádřit a předseda správní rady Credit Suisse Axel Lehmann vyloučil nějaký druh další pomoci. Situace se propsala do hodnoty akcie, která nakonec den zakončila propadem o 24 %. Propadaly se i akcie dalších bank, především německé a francouzské.

Credit Suisse zaznamenala ve čtvrtém čtvrtletí výběry zákazníků ve výši více než 110 miliard švýcarských franků, protože i nadále řeší dopad řady svých skandálů. O těch jsme pravidelně informovali v našem časopisu. Banka loni hospodařila se ztrátou 7,3 miliardy švýcarských franků.

Zdroj: CNBC

Datum vytvoření: 15/03/2023

linkedin

Komentáře komentáře
Česká ekonomika po slabším začátku roku znovu nabírá tempo Detailní struktura HDP zatím není k dispozici, ale komentář statistického úřadu ... Dominik Rusinko, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Dominik Rusinko
Fed ponechává sazby beze změny, ale šířící se disent avizuje růst v září Měnová politika Fedu pod novým vedením Kevina Warshe čelí zcela fundamentálním z... Jan Čermák, analytik ČSOB
Profile picture for user Jan Čermák
Inflace zpátky pod dvojkou Podle předběžného odhadu se v červnu inflace opět dostala pod cílová 2 %. O nižš... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek