Přejít k hlavnímu obsahu
ČNB posoudí možnosti rozšíření investic o další třídy aktiv
Bankovní rada České národní banky (ČNB) na svém posledním zasedání po projednání materiálu o správě devizových rezerv v roce 2024 schválila návrh na provedení analýzy, jejímž cílem je posoudit možnost investic do dalších tříd aktiv.
ČNB

V rámci strategie správy devizových rezerv centrální banka v posledních dvou letech posiluje diverzifikaci svých investic. Na návrh guvernéra Aleše Michla ČNB posoudí, zda by bylo z hlediska diverzifikace a výnosu vhodné devizové rezervy rozšířit také o investice do dalších tříd aktiv.

Na základě výsledků analýzy následně bankovní rada rozhodne o dalším postupu. Do té doby žádné změny v této oblasti nenastanou. Případné změny spravovaných portfolií devizových rezerv budou zveřejněny prostřednictvím pravidelných čtvrtletních informací o devizových rezervách a ve výroční zprávě ČNB.

Zdroj: ČNB

Datum vytvoření: 03/02/2025

linkedin

Komentáře komentáře
Trumpova reciproční cla: 20 % na české a EU exporty a 25 % cla na auta, železo a hliník Reciproční cla? Reciproční cla v Trumpově pojetí neberou v potaz pouze cla ... Jaromír Šindel, hlavní ekonom ČBA
Profile picture for user Jaromír Šindel
Trumpův šok. Jak nejistota ovlivňuje ekonomiku a trhy Prvotní dopad Trumpových vesměs chaotických politik – zejména na poli obchodních... Dominik Rusinko, hlavní ekonom ČSOB Private Banking
Profile picture for user Dominik Rusinko
Spoříme a málo investujeme Domácnosti si sice velmi mírně polepšily, co do reálných výdělků, o něco více sp... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek