Přejít k hlavnímu obsahu
Banky reagují na snížení sazeb ČNB
České banky začínají reagovat na poslední jednání bankovní rady ČNB a mírně upravují úrokové sazby na svých produktech. Především se to týká hypoték.
interest rates

Skupina ČSOB upravuje úrokové sazby hypotečních a některých vkladových produktů. Sazby účelových hypoték se u ČSOB Hypoteční banky od 19. února snižují o 0,3 p. b. u fixací na jeden rok a tři roky a o 0,1 p. b. u fixace na pět let.

„Zvýhodňujeme nabídku pro klienty nejen atraktivním snížením úrokových sazeb u nejvyhledávanějších fixací účelových hypoték, ale zájemci o nové bydlení ušetří peníze i díky akční stoprocentní slevě u dalších služeb, jako je například ocenění nemovitostí,“ uvádí Martin Vašek, generální ředitel a předseda představenstva ČSOB Hypoteční banky.

ČSOB reaguje i na spořicích produktech. Úroková sazba termínovaného vkladu na jeden měsíc se od 15. února zvyšuje
o 0,5 p.b. na 5 % p. a., zatímco sazby termínovaných vkladů na 3 až 12 měsíců se snižují. U spořicích účtů se sazby nemění a zůstanou beze změny až do 5. dubna.

Air Bank od pátku 16. února 2024 zlevňuje hypotéky s oblíbenými kratšími fixacemi na 2 a 3 roky o 0,5 procentního bodu. Nejnižší sazba při refinancování hypotéky začíná na 4,69 % ročně.

„V únorové změně úrokových sazeb pokračujeme v trendu zvýhodnění 2- a 3leté fixace. Chceme tím podpořit klienty uvažující o hypotéce v následujících jarních měsících. Poptávka našich klientů po krátkých fixacích stále roste se sílícím očekáváním v pokračování postupného snižování úrokových sazeb. Po aktuálním snížení sazeb naše nabídka hypoték začíná od 4,69 % a umíme tak hlavní 2-, 3- a 5leté fixace nabídnout s roční úrokovou sazbou pod 5 %,“ říká Marek Richter, vedoucí hypotečních služeb Air Bank.

Česká spořitelna a Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka) snížila úrokové sazby hypotečních úvěrů a Hypoúvěru od Buřinky. Nejnižší úroková sazba hypotečního úvěru začíná od 5,39 %, a to u úvěru s fixací na 4 a 5 let. Nové úrokové sazby platí od 8. února 2024. Snížení se týká všech fixací úrokových sazeb, a to v rozmezí o 0,20 % až 0,40 % bodu.

Datum vytvoření: 16/02/2024

linkedin

Komentáře komentáře
Státní dluh překonal hranici 3,2 bilionů korun V poměru k HDP situace vypadá mnohem příznivěji, protože se dluh pohybuje jen ok... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Geopolitika opět v centru pozornosti Trhy jinými slovy věří, že další eskalace do podoby širšího regionálního konflik... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko
Inflace v březnu zůstává na cíli, v létě uvidíme další pokles Příběhy uvnitř spotřebitelského koše jsou však nadále velmi rozdílné.  Za poměrn... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš