Přejít k hlavnímu obsahu
Alipay dobíjí platební trh a pomáhá firmám!
Velký platební portál Alipay vytvořil sekci ve svojí aplikaci k pomoci propagaci místních maloobchodníků ve Wuhanu, městě, kde se poprvé zjevil vir Covid-19. Alipay tímto krokem utvrzuje svoji pozici na poli platebních služeb v Číně.
Alipay

Zatímco se Wuhan navrací zpátky k normálu, mobilní aplikace Alipay pomáhá místním výrobcům se zpátky postavit na nohy. Alipay nabízí svým uživatelům, kterých je nyní více než 900 milionu, rychlý a jednoduchý přístup k místním produktům a službám ve městě Wuhan.

Tato aplikace umožňuje uživatelům online objednání místních produktů. Aplikace Alipay také umožňuje uživatelům přístup na živé přenosy (livestreamy) z různých turistických míst ve městě, zatímco se nouzová opatření rozvolňují.

I když se zpočátku Alipay zaměřoval pouze na oblast Wuhan, nyní plánuje rozšířit své služby i v dalších oblastech Číny, čímž upevn svoji pozici na poli tamních platebních služeb.

Maloobchodníci si také mohou pomocí aplikace Alipay zažádat o půjčku „Zero-Contract“ (tzv. půjčka beze smlouvy), která je součástí kampaně MYbank (součást Alipay a vlastník Ant Financial) a dalších 100 bank v Číně. MYbank upouští od úroků pro 360.000 malých prodejců ve Wuhanu v prvním měsíci, zatímco prodejci mimo oblast Wuhan dostanou pouze slevu 20 % na současné úrokové splácení.

V jednom z rozhovorů o dopadech viru Covid-19 Simon Hu (CEO v Ant Financial) tvrdí, že v každé těžké situaci se dá najít příležitost pro představivost a vytvořit lepší a jasnější budoucnost. Simon Hu dále dodává více o pozitivních příležitostech pro sektor služeb. Ant Financial silně věří, že po vypuknutí viru Covid-19 budou poskytovatelé služeb, kteří zužitkují možnosti a využití nových technologií, vyjdou z této karanténní situace ještě silnější než kdy dříve.

Příklad Alipay je tak ukázkovým, jak by finanční instituce mohly pomoci současným živnostníkům nejen v České republice ale prakticky kdekoliv po světě. Zároveň je možné, že pakliže se této pomocí neujmou banky, mohly by na trh přijít konkurenti z řad nebankovních společností.

Zdroj: Finextra.com

Datum vytvoření: 11/05/2020

 

linkedin

komentáře
Měnové války naruby Palebná síla SNB je opravdu obrovská - disponuje téměř jedním biliónem eur deviz... Jan Čermák Analytik a ekonom ČSOB
Profile picture for user Jan Čermák
Aleš Michl novým guvernérem ČNB - začíná „holubičí rotace“? Jmenování Aleše Michla signalizuje, že současný guvernér Rusnok u prezidenta neu... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Česká ekonomika před invazí ještě rostla, na brzdu šlápne v průběhu jara a léta V Česku nás v posledních týdnech měsíční čísla z průmyslu a z maloobchodu spíše ... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
nepřehlédněte