Přejít k hlavnímu obsahu
Za první pololetí 2022 vykázala Raiffeisenbank zisk ve výši 3,01 miliardy korun
Raiffeisenbank v prvním pololetí letošního roku hospodařila se ziskem 3,01 miliardy korun, což znamená meziroční nárůst o 78,4 %. Objem poskytnutých úvěrů klientům ve narostl o 36,8 %. Objem přijatých vkladů od klientů o 17,9 %.
Raiffeisenbank pobočka

Čistý zisk Raiffiesenbank za první pololetí 2022 dosáhl výše 3,01 miliardy korun, což představuje meziroční nárůst o 78,4 %. Celkové provozní výnosy se zvýšily o 75,3 % na 8,83 miliardy korun. V meziročním srovnání výsledků banky má pozitivní dopad fúze s Equa bank a.s. Provozní náklady ve výši 4,69 miliardy korun se v meziročním srovnání zvýšily o 45,5 %. Tento nárůst je způsoben především zmíněnou fúzí.

Celková aktiva banky dosáhla výše 593 miliard korun, a meziročně tak vzrostla o 15,5 %. Objem poskytnutých úvěrů klientům se zvýšil o 36,8 % na 343 miliard korun. K růstu došlo jak na straně domácností ve formě hypotečních a spotřebitelských úvěrů, tak na straně firem ve formě investičních úvěrů.

Objem přijatých vkladů od klientů se meziročně zvýšil o 17,9 % na 484 miliard korun. Růst je tažen zvyšujícími se zůstatky na spořicích účtech a termínovaných vkladech, a to na straně domácností i firem. Výrazný nárůst úvěrů i vkladů je ovlivněn opět fúzí s Equa bank a.s.

„Jsem přesvědčen, že zvláště v nejistých a náročných časech se naplno projevují lidské hodnoty. A i když nás přítomnost může zaměstnávat více, než bychom si přáli, neměli bychom zapomínat na budoucnost. To platí obecně v životě i ve světě financí. Jedním ze strategických cílů Raiffeisenbank je proto posilování principů odpovědného bankovnictví. Téma udržitelnosti a udržitelných financí považuji za klíčové a domnívám se, že bude významným způsobem ovlivňovat podobu bankovního světa následujících let. V Raiffeisenbank cítíme jako svůj úkol pomáhat a usnadňovat našim klientům úspěšně transformovat jejich obchodní aktivity k dlouhodobé udržitelnosti,“ říká předseda představenstva a generální ředitel Raiffeisenbank Igor Vida.

„Abychom tyto aktivity podpořili konkrétními kroky, zavedli jsme v bance od letošního června novou pozici Sustainability Officera, který se věnuje především koordinaci tematiky udržitelnosti (ESG) napříč bankou a rozvoji udržitelných bankovních produktů. Osobně se velmi těším na vylepšení, jež klientům Raiffeisenbank přineseme nejen v oblasti udržitelnosti a udržitelných financí,“ uzavírá Igor Vida.

Datum vytvoření: 02/08/2022

 

linkedin

Komentáře komentáře
ČNB přešlapuje na místě, dalšímu růstu sazeb se nevyhne Inflace se v červnu pohybovala více než dva procentní body nad jarní prognózou a... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Vysoká inflace začíná měnit chování spotřebitelů Meziroční srovnání je však v tomto případě poněkud zavádějící v důsledku konce l... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Měnové války naruby Palebná síla SNB je opravdu obrovská - disponuje téměř jedním biliónem eur deviz... Jan Čermák Analytik a ekonom ČSOB
Profile picture for user Jan Čermák