Přejít k hlavnímu obsahu
Světový podnikatel roku je letos z Brazílie
V Monaku se konalo již 18. finále soutěže EY Světový podnikatel roku, které potrvá do 17. června. O tento prestižní titul se letos utkalo 56 podnikatelů – vítězů národních soutěží ze 46 zemí a regionů. Nejlepší podnikatel světa roku 2018 byl vyhlášen na slavnostním ceremoniálu v sobotu 16. června večer. Českou republiku v letošním ročníku reprezentoval Lubomír Stoklásek, generální ředitel a majitel společnosti AGROSTROJ Pelhřimov, a.s., jež je nejvýznamnějším výrobcem zemědělské techniky v ČR a největším univerzálním kooperantem v Evropě.

„Je velice příjemné být součástí tak významné společenské akce, jako je EY Světový podnikatel roku. Jsem přesvědčen, že mou účast na soutěži vnímají pozitivně také mí zaměstnanci a spousta mých přátel. Důvodem, proč se účastním tohoto klání, je prezentace české firmy a českého strojírenství, které mělo velký význam v minulosti, má velký význam pro současnost a bude jej mít i v budoucnu. Těším se nová přátelství, která z mé účasti na této akci vyplynou,“ komentuje přítomnost na světovém finále Lubomír Stoklásek, generální ředitel společnosti Agrostroj Pelhřimov a držitel titulu EY Podnikatel roku 2017 České republiky.  

„V celosvětovém finále soutěže EY Podnikatel roku máme každý rok jedinečnou možnost poznat inspirativní příběhy nejúspěšnějších podnikatelů světa. Těší mě, že v letošním klání bude Českou republiku reprezentovat právě Lubomír Stoklásek, jehož úspěch výborně ilustruje například mezinárodní expanze, investice do vzdělání a rozvoje, skvělé finanční výsledky a především letitá a tvrdá práce. Věřím, že příběh Lubomíra Stokláska a jeho společnosti Agrostroj Pelhřimov osloví mezinárodní porotu stejně jako nás,“ říká Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v ČR a v části regionu střední a jihovýchodní Evropy.

Kromě titulu EY Světový podnikatel roku se bude letos poprvé udělovala také cena Entrepreneur Of The Year Alumni Social Impact Award. Kandidáti na tuto cenu se vybírají z řad vítězů národních soutěží, kteří získali titul EY Podnikatel roku v minulých letech. Smyslem je ocenit ty, kdo kromě vynikajících podnikatelských úspěchů mají významný a trvalý sociální přínos pro společenství, ve kterém žijí a pracují. Přínos laureáta by neměl být pouze finanční a musí být dlouhodobý a cílený.

Na programu světového finále byly také nejrůznější přednášky význačných osobností, panelové diskuse a další akce organizované pro soutěžící podnikatele, představitele státní správy a pro špičky podnikatelského světa, včetně vítězů předchozích ročníků EY Světového podnikatele roku. Hlavním tématem letošního setkání bylo stírání hranic mezi jednotlivými ekonomickými odvětvími a dopady, které to má na naše budoucí uvažování. Diskuse na toto téma byly pro všechny zúčastněné mimořádnou příležitostí vyměnit si názory na možnosti vyplývající ze současných disruptivních trendů, zpochybnit některé zaužívané myšlenkové stereotypy a najít cesty, jak tyto historické změny využít k novému růstu.

„EY Světový podnikatel roku 2018 může být bohužel jen jeden,“ říká Bryan Pearce, který v EY vede globální tým zajišťující soutěž EY Podnikatel roku. „Přitom všichni letošní finalisté se vyznačují houževnatostí, činorodostí, strategickou vizí a ,tahem na branku‘, tedy vlastnostmi, které nesmí chybět žádnému úspěšnému podnikateli. EY Světový podnikatel roku není jen oslavou těchto inspirativních osobností, ale je to také příležitost ocenit sílu podnikatelského ducha v dnešních náročných ekonomických podmínkách. Proto jsme velice hrdí na to, že každoročně pořádáme soutěž EY Podnikatel roku, která je nejvýznačnějším oceněním na poli podnikání.“

EY Světovým podnikatelem roku 2018 se stal brazilský developer Ruben Menin Teixeira de Souza. V 70. letech zjistil, že pro mnoho jejich krajanů, je vlastní bydlení nedosažitelným cílem a tak v roce 197 založil firmu MRV. Ta se stala největším developerem nemovitostí v Latinské Americe. Zaměřuje se především na chudší obyvatele.

 

Datum vytvoření: 19/06/2018
-- Redakce

linkedin

Komentáře komentáře
Realitní trh korigoval ve druhém kvartále výrazněji... Při ní totiž nejde jen o absolutní úroveň nominálních cen nemovitostí, ale přede... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Pád inflace zpomaluje Ve srovnání s červencem se spotřebitelské ceny zvýšily o 0,2 %, a to především z... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Rozkolísané koruně chybí garance ČNB Minulý týden ovšem potvrdil naši tezi o větší zranitelnosti tuzemské měny, když ... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko