Přejít k hlavnímu obsahu
S bankovní identitou od ČSOB je možné digitálně podepsat dokumenty
Klienti skupiny ČSOB mohou svoji bankovní identitu nově používat pro zaručené digitální podepisování smluv a dokumentů u soukromých společností, které jsou zapojené do řešení BankID. Bankovní identita také zjednodušuje založení běžného účtu.

„Digitální podpis pomocí služby BankID SIGN jednoznačně garantuje totožnost podepisující se osoby díky identifikaci prostřednictvím bankovní identity. Klient je vyzván k podepsání dokumentu až poté, co odsouhlasí všechny potřebné informace. Zpětně lze také ověřit, kdo se podepsal. Vše je bezpečné, snadné a rychlé,“ popisuje Michaela Lhotková, členka představenstva ČSOB zodpovědná za Inovace a Digital.

Firmy a instituce budou digitální podepisování nabízet klientům ČSOB s bankovní identitou postupně. Podmínkou je jejich zapojení do služby BankID.

Nově je s pomocí bankovní identity také možné zrychlit a zjednodušit založení účtu. Klienti jiných bank si mohou stáhnout mobilní aplikaci ČSOB Smart a díky bankovní identitě si v ní během pár minut zřídit nový účet v ČSOB.

„Založit si naše Plus Konto nikdy nebylo jednodušší. Může to teď udělat každý, s bankovní identitou jakékoli jiné banky se k němu dostane na pár kliků. Odpadá skenování dokladů, korunové platby i čekání na kurýra, vše je vyřešené online během pár minut,“ dodává Michaela Lhotková.

Datum vytvoření: 09/12/2021

linkedin

Komentáře komentáře
Drahé energie po útoku na Írán: nové proinflační riziko pro ČNB Začněme ropou: Brent posílil 2. března o 7 % a 3. března ráno přidal další asi 3... Dominik Rusinko, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Dominik Rusinko
Další pokles inflace Trend inflace je příznivější především díky zlevňování některých potravin, do je... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Spotřeba, mzdy a průmysl táhly růst HDP Výkon ekonomiky uzavřel loňský rok s mírně lepším růstem o 0,6 % mezičtvrtletně&... Jaromír Šindel, hlavní ekonom ČBA
Profile picture for user Jaromír Šindel