Čisté úrokové výnosy banky vzrostly o 85,4 %, a dosáhly tak výše 14,18 miliardy korun. Tento nárůst je způsobem zejména pohybem tržních sazeb, které v průběhu roku rostly v reakci na kroky centrální banky. Provozní náklady ve výši 9,0 miliardy korun se v meziročním srovnání zvýšily o 40,6 %. Tento nárůst je způsoben především fúzí s Equa bank.
Celková aktiva banky dosáhla výše 601 miliard korun, a meziročně tak vzrostla o 17,6 %. Objem poskytnutých úvěrů klientům se oproti minulému roku zvýšil o 33,3 % na 350 miliard korun. K růstu došlo jak na straně domácností ve formě hypotečních a spotřebitelských úvěrů, tak na straně firem ve formě úvěrů. Objem přijatých vkladů od klientů se meziročně zvýšil o 16,5 % na 490 miliard korun. Růst je tažen zvyšujícími se zůstatky na spořicích účtech a termínovaných vkladech, zejména u domácností. U firem došlo k největšímu nárůstu u termínovaných vkladů. Výrazný nárůst úvěrů i vkladů je ovlivněn rovněž fúzí s Equa.
„Závěr dalšího z řady turbulentních roků se u nás nesl ve znamení „velkého finále“. Po téměř dvouleté usilovné práci jsme v listopadu loňského roku přivítali v Raiffeisenbank všech 500 tisíc klientek a klientů bývalé Equa bank, jejíž akvizici jsme oznámili počátkem roku 2021. Prošli jsme procesem, který nemá v historii české Raiffeisenbank z hlediska náročnosti obdoby. Jednalo se o největší projekt, jaký jsme kdy realizovali. A nyní již mohu konstatovat, že se tak stalo úspěšně, což mě naplňuje štěstím a hrdostí. Velké poděkování za to patří především mým skvělým kolegyním a kolegům, kteří odvedli opravdu mimořádný kus práce na tom, aby vše proběhlo takto hladce,“ říká Igor Vida, předseda představenstva a generální ředitel Raiffeisenbank, a dodává: „Rozhodně neusínáme na vavřínech a tím, jak rosteme, roste i náš závazek vůči všem našim klientkám a klientům, kteří se v letošním roce mohou těšit na řadu vylepšení nejen v mobilním bankovnictví.“