
Moneta upravuje sazby nových hypoték
Moneta upravuje úrokové sazby u nově sjednávaných i refinancovaných hypotečních úvěrů. Při refinancování online bude možné získat sazbu již od 3,74 % p.a., u nově sjednaných hypoték pak budou úrokové sazby začínat na 4,19 % p.a. Banka se tak rozhodla reagovat na nedávné změny v základních úrokových sazbách ze strany ČNB.
Banka přistoupila k drobné úpravě sazeb v případě sjednání nových hypotečních úvěrů a částečně také při refinancování hypoték se sedmi a desetiletou fixační lhůtou. „Nové hypotéky budeme nyní nabízet s úvěrovými sazbami od 4,19 % ročně. V případě refinancování hypoték online s fixací na pět a méně let ale zůstává úroková sazba stejná a začíná na úrovni 3,74 % ročně,“ potvrdila mluvčí Skupiny Moneta Zuzana Filipová.
K úpravě sazeb přistoupila Moneta naposledy v polovině ledna, kdy oproti očekáváním na trhu sazby naopak snížila a v nabídce hypotečních úvěrů se jako mála z tuzemských bankovních domů v kontextu úrokových sazeb dostala pod čtyřprocentní hranici.
Datum
vytvoření: 22/02/2022

Disent vůči Powellovi roste, ten ale drží jestřábí linii
Rozložení hlasů zveřejněné na konci komentáře k rozhodnutí Fedu logicky nažhavil...
Jan
Čermák,
analytik ČSOB

Obchodní „nevýhra“ Evropské unie
Tohle na první dobrou nezní jako férová dohoda. Efektivní celní sazba na dovozy ...
Dominik
Rusinko,
hlavní ekonom ČSOB Private Banking

Slabší růst české ekonomiky
Na straně poptávky ekonomiku podporovala spotřeba domácností, na straně nabídky ...
Petr
Dufek,
hlavní ekonom Banky Creditas
