Přejít k hlavnímu obsahu
Moneta je podle Deloitte digitálně nejvyspělejší bankou Česka
Prestižní studie nadnárodní poradenské společnosti Deloitte s názvem Digital Banking Maturity opět potvrdila, že Moneta je digitálně nejvyspělejší bankou Česka. Výzkum, který vychází jednou za dva roky, srovnával celkem 304 bank ze 41 zemí světa a Monetu označil za tuzemskou jedničku již potřetí v řadě.
online banking

Reputaci tuzemského bankovního lídra v digitalizaci si upevnila Moneta především díky letošním novinkám ve svém mobilním a internetovém bankovnictví, jakými byly například možnost rušení běžného a spořicího účtu, termínovaný vklad pro firemní klientelu nebo sjednání online hypotéky. Výzkum také ocenil možnost sjednat si jak v internetovém, tak mobilním bankovnictví až 20 produktů najednou za pomoci jediného procesu.  

„Deloitte nás jako digitálního lídra v Česku vyhodnotilo už v roce 2018, podruhé v roce 2020. Nyní se nám toto prvenství podařilo obhájit již potřetí,“ potvrdil šéf digitálního bankovnictví Skupiny Moneta Jakub Komenda s tím, že v současnosti banka digitálně pokrývá téměř 80 % veškeré nabídky svých produktů a služeb.

Uživatelský komfort, rozsah a kvalitu on-line služeb porovnává Digital Banking Maturity Study 2022 v různých oblastech. Hodnotí se snadnost vyhledání informací, proces založení učtu, kvalita každodenních běžných služeb, možnosti jejich rozšíření, ale také způsob ukončení klientství.

Právě možnost rušení produktů online je jednou z disciplín, v níž Moneta svou konkurenci převyšuje. „České banky najely na trend digitalizace, kdy svým klientům umožňují rychlé a snadné sjednání produktů online, ale samotný proces rušení produktů už tak hladce neprobíhá. My si ale myslíme, že po A má následovat i B, proto se snažíme být v tomto ohledu spravedliví a poskytnout stejně snadný a intuitivní online servis i klientům, kteří se rozhodnou některý z produktů zrušit,“ dodává Jakub Komenda.

Datum vytvoření: 11/11/2022

ZK2023 cena podnikatelů

Komentáře komentáře
Zklidnění na trzích dává Fedu šanci zvýšit sazby Ještě před propuknutím aktuálních finančních turbulencí se zdálo nejpravděpodobn... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko
Česká inflace v únoru podle očekávání zpomalila V únoru dál zdražovaly zejména některé potraviny v čele se zeleninou (+12,7 %) a... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Další měsíc bez intervencí I když ČNB neintervenuje, působí její kurzový „slib“ jako stabilizační faktor. D... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek