Přejít k hlavnímu obsahu
Komerční banka má nového finančního ředitele
S účinností od 15. prosince 2025 má Komerční banka nového finančního ředitele. Etienne Loulergue, dnes již bývalý Chief Financial Officer v MIBS (Mobility, International retail Banking and financial Services Société Générale), nahradí Jiřího Šperla a stane se novým finančním ředitelem (CFO) Komerční banky.

„Rád bych poděkoval Jiřímu za jeho dlouhodobý přínos, leadership, profesionalitu a energii, kterou věnoval rozvoji finančního řízení banky. Etiennovi přeji mnoho úspěchů a těším se na spolupráci,“ řekl Jan Juchelka, předseda představenstva a generální ředitel Komerční banky.

Etienne Loulergue se v pozici CFO MIBS podílel na řízení komplexních transformačních projektů, optimalizaci finančních procesů a posilování efektivity napříč skupinou. V minulosti zastával roli Deputy CEO pro Finance & Treasury v BRD Romania ze Skupiny Société Générale, kde vedl klíčové iniciativy v oblasti řízení kapitálu, likvidity, výkaznictví a regulatorních procesů. 

Má bohaté zkušenosti s řízením financí v mezinárodním prostředí a v rámci své kariéry působil také v Komerční bance na pozici Deputy CFO a aktivně se podílel na rozvoji finanční strategie banky. Je absolventem École Nationale Supérieure de Aéronautique et de l’Espace. 

Datum vytvoření: 18/12/2025

linkedin

Komentáře komentáře
Tuzemská inflace je druhá nejnižší v EU V Česku dosáhla březnová inflace 1,5 % a byla druhá nejnižší z celé EU. Hlavním ... Dominik Rusinko, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Dominik Rusinko
Závislost EU na Číně narůstá Jak je vidět, zatímco evropští exportéři se z čínského trhu stahují nebo jsou př... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Pohonné hmoty tlačí inflaci ke dvěma procentům, intenzita energetického šoku rozhodne Česká inflace vyskočila v březnu z únorových 1,4 % na 1,9 % – těsně pod inflační... Jan Bureš, hlavní ekonom ČSOB
Profile picture for user Jan bureš