Přejít k hlavnímu obsahu
Fio banka kromě odkladu splátek nabízí i prominutí úroků
Klienti Fio banky, kteří se dostali do finanční nouze, mohou zároveň s odkladem splátek svých úvěrů dle zákona požádat i o prominutí úroků po dobu odkladu splátek.

O odklad splátek lze u Fio banky požádat plně elektronicky, stačí zaslat vyplněný formulář zprávou přes internetové nebo mobilní bankovnictví. Formulář pro odklad splátek hypoték je dostupný na webových stránkách banky.

Nad rámec zákona se ale Fio banka rozhodla svým klientům, kteří se dostali v důsledku aktuální situace do reálné finanční nouze, zcela prominout úroky po dobu odkladu splátek hypotečních úvěrů. Odpuštění úroků je možné pouze při odkladu splátek hypotéky o 3 měsíce a lze o něj jednoduše požádat společně s žádostí o odklad.

„Chceme pomoct všem našim klientům, kteří jsou aktuální situací nějak zasaženi. Proto jsme se rozhodli nabídnout i úlevy, které jdou nad rámec zákona, a to formou prominutí úroků po dobu odkladu splátek na tři měsíce. Doufáme, že i tento krok žadatelům pomůže se s nastalou situací lépe vyrovnat,“ vysvětluje krok banky obchodní ředitel Jan Bláha.

Odklad splátek je možný také u podnikatelských úvěrů. Tyto žádosti řeší bankéři individuálně se svými klienty.

Datum vytvoření: 27/04/2020

linkedin

Komentáře komentáře
Powell se neloučí a Fed dělá jestřábí půlobrat Začněme J. Powellem, který v podstatě naznačil, že nedávno oznámené zrušení vyše... Jan Čermák, analytik ČSOB
Profile picture for user Jan Čermák
Slabší výkon české ekonomiky Výsledek české ekonomiky zaostal za očekáváním. I když v té době začala ekonomik... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Emiráty opouštějí OPEC, ropný kartel slábne. Jaký to bude mít vliv na cenu? Emiráty jsou v rámci kartelu OPEC těžkou váhou: jde o třetího největšího těžaře ... Dominik Rusinko, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Dominik Rusinko