Přejít k hlavnímu obsahu
Direct pojišťovna spouští službu Direct echo
Direct jako první pojišťovna v České republice začíná nabízet intuitivní aplikaci spolu s bezpečnostními čidly, která dokážou včas upozornit na to, když se doma něco děje. Službu pod značkou Direct echo si lidé mohou od čtvrtka 16. 5. pořídit přes stránky directecho.cz. Do budoucna chce Direct pojišťovna službu nabídnout společně s pojistkou.

Pokud vám do domácnosti vnikne zloděj nebo vám ji vyplaví voda, tak materiální škody většinou zaplatí pojišťovna. Citové ztráty ale mnohdy bývají větší, proto je nejlepší podobným nepříjemnostem předcházet. S touto myšlenkou se rozhodla na trh vstoupit Direct pojišťovna, která spouští službu Direct echo.

Pod touto značkou nově nabízí unikátní pohybová a vodní čidla, která jsou napojená na internet věcí, společně s intuitivní aplikací v telefonu. „Naplňujeme tím naši myšlenku, že chceme být lídrem ve světě pojišťovnictví a ukazovat ostatním směr. Služba Direct echo je revoluční proto, že má díky ní každý v podstatě ve své kapse a telefonu jasnou informaci o tom, co se děje u něj doma,“ uvedla mluvčí Direct pojišťovny Nela Maťašeje.

Od čtvrtka 16. 5. si službu mohou zájemci objednat přes stánky directecho.cz. „Do budoucna chceme Direct echo nabízet i k pojištění majetku, abychom dali našim klientům něco navíc,“ podotkla Maťašeje.

Bez údržby pět let provozu

Kromě samotné myšlenky je unikátní i technologické zpracování čidel. Čidla jsou napojená na internet věcí, což je nová síť, ve které se na rozdíl od klasického internetu posílá pouze malý objem dat. V současné době pokrývá 96 % obyvatel České republiky.

Díky tomu čidla nepotřebují k provozu vůbec nic. Mají zabudovanou baterii a stačí je tedy jen umístit na vhodné místo a zapnout. Ovládají se velmi snadno přes mobilní aplikaci pro iOS i Android. Jiné senzory na trhu většinou potřebují k provozu klasický internet, napájení ze sítě nebo centrální jednotku.

Domů, na chatu i na dovolenou

Pohybové čidlo mohou lidé přilepit na dveře či okno. Pokud se čidlo pohne, pošle upozornění do aplikace na mobilní telefon, ze kterého lidé mohou rovnou zavolat pomoc. „Čidla je možné libovolně přemísťovat. Lidé si je mohou dát třeba na kolo, aby věděli, zda s ním někdo hýbe, ale klidně i na skříňku v kuchyni, aby věděli, zda jim děti nechodí na sladkosti. Skvěle poslouží i během letní dovolené. Lidem pohlídají prázdný byt, nebo si je mohou vzít na cesty s sebou, aby ohlídala chatku nebo věci ve stanu,“ vyjmenovala Maťašeje.

Vodní čidlo se zase hodí položit k pračce, záchodu či umyvadlu. Prostě tam, kde hrozí únik vody, která může vyplavit vás a třeba i sousedův byt. Pokud se na zemi začne voda rozlévat, čidlo pošle zprávu na mobil.

 

Datum vytvoření: 16/05/2019

linkedin

Komentáře komentáře
Koruna na konci roku v laufu. Vydrží dobrá nálada v roce 2025? Zisky koruny odrážejí zejména příznivý vývoj úrokového diferenciálu. Zatímco saz... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko
Nečitelný Fed doručil jestřábí redukci sazeb Zmatení generuje především nová kvartální prognóza Fedu, která vidí jádrovou inf... Jan Čermák, analytik ČSOB
Profile picture for user Jan Čermák
ČNB nechává úrokové sazby beze změny Od loňského prosince už snížila svoji hlavní úrokovou sazbu ze sedmi procent na ... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek