Přejít k hlavnímu obsahu
Česká spořitelna spustila v George personalizované tipy
Personalizované tipy a rady v mobilní aplikaci George pomáhají klientům s tvorbou krátkodobé a dlouhodobé finanční rezervy, snižují riziko duplicitních plateb, nebo varují před růstem pravidelných plateb a celkově zvyšují kontrolu klientů nad jejich hospodařením. Tipy se generují na základě transakční historie klienta a jeho finančního chování a mají nejen charakter rad, ale také kvízů a jednoduchých analýz.
George

Personalizované tipy představují další nástroj, jímž chce Česká spořitelna pomoci všem svým klientům k edukaci ve světě financí a zároveň pomáhá zlepšovat finanční zdraví – ať už jde o vytvoření krátkodobé finanční rezervy nebo tvorbu rezervy na stáří.

„V pilotním provozu jsme Tipy od George otestovali na zaměstnancích a části klientů začátkem letošního roku. Od května je postupně zobrazujeme našim retailovým klientům s tím, že do konce června chceme, aby je měli možnost zaznamenat úplně všichni retailoví klienti s mobilním bankovnictvím, kterých je dnes více než dva miliony,” říká Kateřina Raisová, která se ve Spořitelně na tvorbě personalizovaných rad podílí. 

„Personalizované tipy mají velmi kladné hodnocení ze strany klientů, na škále 1-5 dosáhlo hodnoty 4,4. Ze zpětné vazby vyplývá, že nás klienti považují za spolehlivého partnera na cestě za jejich finančním zdravím. Oceňují, že jim kryjeme záda a své účty u nás mají v bezpečí. Klienti se na Tipy chtějí spoléhat i nadále, proto je neustále zlepšujeme,” doplňuje Michaela Mrózková, expertka na finanční zdraví klientů v České spořitelně. 

V průměru se klientům měsíčně zobrazí přibližně 5 tipů, jak pečovat o své finanční zdraví a jak se zlepšovat v hospodaření. Tipy od George například upozorní na nestandardní platbu, hlídají platby za předplatné, ale také sledují zůstatek a upozorní klienta ve chvíli, kdy je vhodné uvažovat o spoření nebo o doplacení kreditní karty. Nástroj také nese prvky gamifikace a umí s klientovi zobrazit malý kvíz, například o útratách u oblíbeného obchodníka.   

Datum vytvoření: 20/06/2024

linkedin

Komentáře komentáře
Červencová důvěra poklesla jak u domácností, tak podnikatelů Citelný pokles v průmyslu následuje po červnovém růstu a hlavní příčinou je trad... Jakub Seidler, hlavní ekonom ČBA
Profile picture for user seidler
Česká inflace – devátá nejnižší v EU Inflace je v ČR už na normálních úrovních, avšak nelze zapomínat na fakt, že inf... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Týden ve znamení pauzírující ECB V tuzemsku inflace překvapila trh, analytiky i centrální banku ještě razantněji.... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko