Trinity Bank za první pololetí vyrostla o polovinu

Nejmladší česká banka Trinity Bank oznámila výsledky za první pololetí svého působení na tuzemském trhu. Bance se během prvního půlroku podařilo nabrat celkem 5 mld. korun na vkladech a získat přes 5 000 nových klientů.

Za dobrým výsledkem stojí zejména výhodné podmínky na spořicím účtu Výhoda+, který se svým úročením 1,58 % p. a. patří mezi nejvýhodnější produkty na trhu. Přispěla také filozofie banky, která si zakládá na osobním přístupu ke klientům.

Největší úspěch v prvním pololetí banka zaznamenala se zvýhodněním sazby u spořicího účtu Výhoda+ s ročním zhodnocením 1, 58 %, kde se úročí vždy celá částka, a to bez dalších omezení a podmínek. „Našim klientům chceme vždy poskytovat nadstandardní zhodnocení jejich úspor napříč bankovním trhem, ale nikdy ne na úkor zbytečných omezení a skrytých podmínek. Naší velkou výhodou je ryze český původ, díky tomu nemusíme tolik tlačit na ziskovost jako zahraniční banky a namísto zahraničních akcionářů se o velké zisky můžeme podělit s našimi klienty,“ upřesňuje Radomír Lapčík, předseda dozorčí rady a zakladatel Trinity Bank.

Banka v lednu tohoto roku navázala na historii Moravského Peněžního Ústavu, ze kterého se transformovala na Trinity Bank. „Od počátku roku se nám podařilo představit a etablovat na trhu novou značku, lidé nás znají a zájem o naše služby je veliký. Naši bankéři pracují naplno, a přestože si dnes mnoho lidí zakládá účty online, posilujeme průběžně naši personální základnu. Trinity Bank za půl roku vyrostla o polovinu, je to výborný výsledek,“ bilancuje pololetní výsledky Radomír Lapčík.

Datum vytvoření: Čtvrtek, 11. Červenec 2019

Obchodní válka 3.0. – co čekat v tomto týdnu?

Obchodní válka mezi Čínou a USA je v plném proudu. Na konci uplynulého týdne nejprve Čína...

Jan Bureš
Hlavní ekonom Patria Finance

Inflace dodává ECB argument k akci

V ECB v tento čas nejspíše vrcholí práce na přípravě podzimního překvapení, jehož cílem má být...

Petr Dufek
Makroekonom
ČSOB

ECB chce trhy v září překvapit, spadnou španělské výnosy pod nulu?

Recese je výraz skloňovaný doslova na každém kroku. Po slabých číslech z Německa a z Číny zažily...

Jan Bureš
Hlavní ekonom Patria Finance