Raiffeisenbank získala vyšší ratingová hodnocení od agentury Moody´s

Ratingová společnost Moody´s aktualizovala rating dlouhodobých vkladů, hypotečních zástavních listů a několika dalších ukazatelů Raiffeisenbank.

Pozitivní výhled z předcházejícího období se přetavil ve zvýšení ratingu z Baa1 na A3. Výhled ratingů dlouhodobých vkladů Raiffeisenbank je nyní stabilní a odráží omezený tlak na růst ratingů banky během následujících 12 až 18 měsíců.

„Zlepšení ratingu je výsledkem dlouhodobého zvýšení výkonu a kreditního profilu banky. Znamená to, že potvrzujeme své postavení stabilní a důvěryhodné banky,” říká Tomáš Jelínek, finanční ředitel Raiffeisenbank.

Moody's zároveň zvýšila rating hypotečních zástavních listů emitovaných bankou z Aa3 na Aa2. Hypoteční zástavní listy jsou díky tomu jen dva stupně pod maximálním možným ohodnocením a zároveň o dva stupně výše než státní dluhopisy České republiky.

„Lepší rating potvrzuje trvalý zájem investorů o hypoteční zástavní listy banky, které jsou aktuálně velmi bezpečnou investicí,” doplňuje Tomáš Jelínek.

Rozhodnutí Moody´s o aktualizaci ratingů Raiffeisenbank odráží pokračující silnou výkonnost banky a zlepšování úvěrového profilu. Moody's očekává, že příznivé makroekonomické prostředí České republiky bude podporovat stabilní kvalitu aktiv Raiffeisenbank.

 

Datum vytvoření: Středa, 10. Červenec 2019

Ustupující inflace ponechá ČNB v klidu

Poslední červnová čísla naznačila, že inflace v začíná v ČR pomalu ustupovat. Zatímco ještě v...

Petr Dufek
Makroekonom
ČSOB

OPEC+ pokračuje v těžebních škrtech. Kdo je vítěz a kdo poražený?

Producentské státy kartelu OPEC včera oficiálně potvrdily prodloužení dohody na omezení těžby o...

Dominik Rusinko
Analytik ČSOB

Proč je Fed důležitý i pro českou korunu?

Červnové zasedání Fedu bude klíčovým momentem tohoto týdne. Trhy v posledních týdnech výrazně...

Jan Bureš
Hlavní ekonom Patria Finance